Facebook’tan hack açıklaması

Sabah saatlerinde çöken ve 1 saat boyunca erişilemeyen Facebook ve Instagram'ın hacklendiği iddialarına Facebook'tan yanıt geldi.

facebook-hack-270115

Bugün sabah saatlerinde ulaşıma kapanan Facebook ve Instagram’ın hacker’ların siber saldırısına uğradığı iddia edilmişti.

Lizard Squad isimli hacker grubunun iddialarını yalanlayan Facebook, resmi bir açıklama yaparak sitenin siber saldırı neticesinde değil, kendi çalışanlarının sebep olduğu bir aksaklık nedeniyle çöktüğünü bildirdi.

Söz konusu sorunun kısa bir süre içerisinde çözüldüğünü ve sitenin yüzde yüz kapasitede çalıştığının altını çizen sosyal medya devi, söz konusu sorunun detayları hakkında henüz kapsamlı bir açıklamada bulunmadı.

Lizard Squad, Twitter hesabından yayınladığı mesajda, Facebook ve Twitter'ı hack'lediğini iddia etti.

Lizard Squad, Twitter hesabından yayınladığı mesajda, Facebook ve Twitter'ı hack'lediğini iddia etti.

Facebook Instagram’ı 2012 yılında 1 milyar dolar karşılığında bünyesine katmıştı.

Bugün sabah saetlerinde Facebook, Instagram, Tinder ve MySpace’e erişim 1 saat boyunca kesilmiş, Lizard Squad bu kesintinin düzenlediği siber saldırıdan kaynaklandığını iddia etmişti.

Siber dünyanın yakından tanıdığı Lizard Squad, geçtiğimiz aylarda PlayStsation ve Xbox’un online hizmet sunan birimlerini hack’lediğini iddia etmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...