George Soros'tan Facebook açıklaması

Macar asıllı ABD'li iş adamı George Soros Facebook'un en yetkili iki ismi olan Mark Zuckerberg ve Sheryl Sandberg'in görevlerini bırakması gerektiğini belirtti.

Haberler - ntv.com.tr 19.02.2020 - 12:34

George Soros'tan Facebook açıklaması

ABD'li iş adamı George Soros, sosyal medya devi ve onun en yetkili iki ismini hedef aldı.  
   
İngiliz Financial Times için bir makale kaleme alan Soros, Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg ve Facebook Operasyon Başkanı Sheryl  Sandberg'in görevlerini bırakması gerektiğini belirtti.  
   
Facebook'un siyasi reklamlara göz yummasının Trump'ın siyasi kariyerine olumlu yönde etki ettiğini öne süren Soros, bu durumun baş sorumluları olarak bu iki ismi gösterdi.  
   
Facebook'un regülasyonları beklemesine gerek kalmadan gerekli adımları atması gerektiğinin altını çizen Soros, şu anki durumun ABD Başkanı Trump'ın yararına olduğu iddiasında.  
   
Soros yazısında "Zuckerberg, Donald Trump ile yeniden seçilmesine yardımcı olacak bir tür karşılıklı yardım anlaşması yapıyor gibi görünüyor" ifadesine yer verdi.  
   
Soros, geçtiğimiz dönemde Google ve Facebook’u tekel olmakla suçlayarak, "Bunlar, teknolojik gelişmenin önünde engel.Toplum için bir kötülük" demişti.  

Soros ayrıca, bu kurumların elindeki zengin kişisel verinin "güvenliği" konusunda da endişeli olduğunu dile getirmişti.  
  
Bu açıklamadan sonra Facebook Soros'un hangi dernekleri fonladığını araştırmak için bir şirketle anlaşmıştı. Facebook'un İletişim Departmanı Yöneticisi Schrage, Soros’un eleştirilerinin, ticari bir boyutu olup olmadığını anlamak için milyarderi takip ettirdiklerini belirtmişti. 

Sayfa Yükleniyor...