İlişkili Haberler

Son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler hale gelen Erasmus programına katılan öğrencilerinin en büyük problemlerinden bir tanesi konaklama için yer bulmak. Özellikle internet üzerinden gidecekleri ülkede kalacak yer arayan öğrenciler Facebook veya Craigslist gibi güvence sağlamayan sitelerden Erasmus konaklaması için yer arıyor.

Bu gibi sitelerden ev kiralayanlar genelde karşısındakinin kimliğini doğrulama şansı bulamıyorlar. Ve ne yazık ki geçmişte bu gibi siteleri kullanarak konaklama yeri bulan Erasmus öğrencilerinin başına talihsiz olaylar geldiği de oldu.

Geçen Ocak ayında Erasmus öğrencilerine alternatif konaklama sunan bir web sitesinin temelleri atıldı. Can Köseoğlu, alternatif platformlarda bulunmayan özellikleri ekleyerek 'ErasmusInn' adlı web sitesini yaratmaya başladı. Kendisi de zamanında yurtdışında eğitim görmüş ve öğrencilerin konaklama yeri bulabilmek için güvensiz platformlara yöneldiğini fark etmiş. Köseoğlu, İrlanda’da şirketi kurduktan sonra sitesine yatırım yapacak birini aramaya başlamış. Finans sektöründeki tecrübesinden yardım alarak Avusturyalı bir yatırımcıdan sadece fikriyle henüz elinde websitesi olmadan yatırım almayı başarmış.

Sitenin kurucusu Can Köseoğlu
Sitenin kurucusu Can Köseoğlu

ErasmusInn direkt ev sahibi ile öğrenciyi buluşturan ilk platform. Benzer insanların Facebook beğenileri yardımıyla eşleşmeleri, güvenli ev sahibi programı, internet üzerinden ödeme imkanı ve kira sözleşmesi, ErasmusInn‘i rakiplerinden ayıran en önemli noktaları. 

Websitesi sayesinde öğrenciler internet üzerinden gideceği ülkeye gelmeden önce konaklamasını rezerve edebiliyor. ErasmusInn ilk ay kirasını öğrenciden temin edip öğrenci eve taşındıktan 48 saat sonra ev sahibine kirasını yatırıyor.

ErasmusInn hem öğrencilere hem de ev sahiplerine daha güvenli bir konaklama imkanı yaratmayı hedefliyor. Öğrenciler www.erasmusinn.com üzerinden listelenmiş odaların ve stüdyoların tüm detaylarını inceleme şansı buluyor. ErasmusInn’in ev sahiplerine sunduğu başka bir avantaj da ödemelerin internet üzerinden alınıyor olması. öğrenciler ödemeyi direkt ErasmusInn’e yapıyor. Bu yöntemle öğrencilerin dolandırılma olasılığı da sıfıra iniyor.