Instagram'a 'Snapchat özelliği' geldi

Facebook'un bünyesinde bulunan Instagram Snapchat'i tahtından edebilecek yeni özelliğini kullanıma sundu.

ntv.com.tr 03.08.2016 - 16:45

Instagram'a 'Snapchat özelliği' geldi

Geçtiğimiz yıllarda Snapchat'i bünyesine katmak için 3 milyar dolarlık bir teklif yapan ve red cevabı alan Facebook, çareyi Snapchat'in izinden gitmekte buldu. 

INSTAGRAM STORIES'İN SUNDUĞU ÖZELLİKLER NELER? 

Özelliğin ismi Snapchat'teki ile aynı; Instagram Stories yani 'Instagram Hikayeleri'. Söz konusu yeni özellik sayesinde kullanıcıların Instagram'da yaptığı paylaşımlar 24 saat sonra otomatik olarak silinebilecek. 

Instagram Stories özelliğini kullanan Instagram üyesi bu özellik ile platforma yüklediği paylaşımları istediği kişi veya kişiler ile paylaşabilecek. 

Başka bir deyişle otomatik olarak silinecek olan paylaşımlar kullanıcıların aynı Snapchat'te olduğu gibi özel (geçici) paylaşım alanları oluşturmasına olanak sağlayacak. 

2012 yılında Facebook tarafından satın alınan Instagram, yeni özelliği içinde kullanıcıların yazı yerleştirmesine ve çizimler eklemesine de izin veriyor. 

INSTAGRAM STOIES HANGİ PLATFORMLARA GELDİ? 

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram yeni özelliğini hem iOS hem de Android platformundaki uygulamalarına getirdi. Instagram Stories'i kullanmak için kullanıcıların tek yapması gereken uygulamalarını App Store veya Google Play'den güncellemek. 

Sayfa Yükleniyor...