Sony Pictures’ın dün vizyona soktuğu ve online olarak da izlenebilen filmi Interview (Röportaj) YouTube’da günün en çok izlenen videosu oldu.

İlişkili Haberler

Geçtiğimiz ay hack’lenen ve bilgisayar korsanlarının tehditlerinden dolayı filmin vizyon tarihini bir süre erteleyen Sony, Röportaj’ı ABD’de 350’ye yakın salonda ve Google Play, YouTube Movies, Microsoft Xbox Video ve Sony'e ait ayrı bir internet sitesinden gösterime sundu.

Popüler video paylaşım platformu Youtube’da ücret karşılığı online olarak izlenebilen film, platformda günün en çok izlenen videosu oldu.

Film online olarak sadece ABD’de yaşayan kullanıcılar tarafından izlenebiliyor. ABD’li sinema severler 5.99 dolar karşılığında filmi 48 saatliğine kiralayabiliyor veya 14,99 dolara satın alabiliyor.

Kim Jong Un’a suikasti konu alan komedi filmi Kuzey Kore’nin tepkisini çekmiş, filmin yapımcısı Sony Pictures geçen ay bir grup bilgisayar korsanı tarafından hack’lenmişti.

ABD Fedarel Soruşturma Bürosu (FBI) siber saldırının Kuzey Kore’nin desteği ile gerçekleştiğine dair ellerinde deliller bulunduğunu açıklamış, Kuzey Kore ise bu iddiaları yalanlamıştı.