iPhone 6S 9 Eylül'de geliyor

Apple'ın bir süredir merakla beklenen lasnman tarihi belli oldu. 9 Eylül'de bir tanıtım toplantısı düzenleyeceğini duyuran teknoloji devinin bu tarihte iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerini tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Haberler - ntv.com.tr 28.08.2015 - 12:27

iPhone 6S 9 Eylül'de geliyor

Apple, adeta gelenek haline gelen Eylül lansmanlarına bir yenisini ekledi. Basın kuruluşlarına davetiyelerini göndermeye başlayan Apple, 9 Eylül'de bir tanıtım toplantısı düzenleyeceğini duyurdu. 

Davetiyelerde toplantının içeriği ile ilgili bir bilgi bulunmazken,  lansmanda yeni iPhone modelleri iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Peki yeni iPhone modelleri ne gibi özelliklere sahip olacak? 

iPHONE 6S'İN KAMERASI KAÇ MEGAPİKSEL OLACAK? 

Apple'ın  yeni iPhone modellerinde kamera konusunda Samsung ve Sony'nin benzer modelleri ile rekabette geri kalmamak için bazı geliştirmeler yapacağı iddia ediliyor.  

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, iPhone 6'da 8 megapiksellik bir kameraya yer veren Apple'ın yeni modelleri 12 megapiksellik kamera ile raflardaki yerini alacak.  

"iPHONE 6S APPLE SIM İLE GELECEK" 

Şirketin geçtiğimiz aylarda iPad Air 2 ve iPad Mini 3'ün tanıtıldığı toplantıda duyurduğu Apple SIM'in yeni iPhone modellerinde bulunacağı sıklıkla dile getirilen iddialar arasında. 

iOS 9 ile çalışacak iPhone 6S'in 64 GB ve 128 GB'lık modellere sahip olacağı, kamera kalitesinin de 1080 hd olacağı tahmin ediliyor. 

Bir başka iddiaya göre, Apple, iPhone 6S'te  Apple Watch Sport'ta bulunan 7000 alüminyum isimli malzemeyi kullanacak. Bu malzeme sayesinde yeni iPhone modellerinin kullanımda olan modellere oranla yüzde 60 daha kuvvetli olacağının altı çiziliyor. 

"iPHONE FİYATLARI DÜŞECEK" 

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus adını alması beklenen akıllı telefonların piyasaya sürülmesi ile mevcut modellerin fiyatlarının da düşmesi bekleniyor. 

Sayfa Yükleniyor...