Jack Dorsey Twitter'daki kontrolünü kaybediyor (İkinci Jobs vakası mı?)

Satış için gün sayan Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, yönetim kurulundaki kontrolünü kaybediyor... Bloomberg'de yer alan iddiaya göre, satışa karşı çıkan 39 yaşındaki Dorsey'e karşı yönetim kurulu isyan bayrağı açtı. Twitter'ın satılması durumunda Dorsey'in akıbetinin ne olacağı şimdiden çok sorulan soruların başında geliyor.

Haberler - ntv.com.tr 05.10.2016 - 17:56 | Son Güncelleme : 05.10.2016 - 17:57

Jack Dorsey Twitter'daki kontrolünü kaybediyor (İkinci Jobs vakası mı?)

Son günlerde satılacağına dair haberlerle gündemde olan Twitter bu sefer şirket içindeki büyük fikir ayrılıkları ile gündemde. 

İngiltere merkezli Bloomberg'de yer alan iddiaya göre, mikro blog devinin CEO'su Jack Dorsey Twitter'daki kontrolünü kaybetmek üzere. 

Aynı iddiaya göre, 10 yaşındaki Twitter'ın satılmasına karşı çıkan ve şirketin kendi yolunda, gelirlerini artırmaya devam ederek yoluna devam etmesini savunan Dorsey ile aynı fikirde olmayan yönetim kurulu üyeleri tabiri caizse isyan bayrağı açtı. 

Üyelerin çoğunun olası bir satışa sıcak bakması Dorsey'in Twitter'daki gücünü kaybettiği yönünde değerlendiriliyor. 

Wall Street Journal'ın (WSJ) haberine göre, son günlerde satılacağına dair haberlerle gündemde olan Twitter, kendisiyle ilgilenen şirketlerin tekliflerini bu hafta içinde değerlendirmeye başlayacak. 

Geçtiğimiz günlerde ABD medyasında çıkan ve şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, Twitter'ın en ciddi talibi internet devi Google.  

MAVİ KUŞ YENİ SAHİBİNİ BEKLİYOR

39 yaşındaki Dorsey, 2008'de MIT Technology Review tarafından "35 yaşın altındaki en yenilikçi 35 kişi"den biri seçilmişti.
39 yaşındaki Dorsey, 2008'de MIT Technology Review tarafından "35 yaşın altındaki en yenilikçi 35 kişi"den biri seçilmişti.

TWITTER'IN SATIŞ RAKAMI NE OLACAK? 

Yüksek popülaritesine rağmen istediği kar düzeyine bir türlü çıkamayan ve bu nedenle 'işlenmemiş elmas' olarak da anılan Twitter'ın satılması durumunda teknoloji dünyanın en büyük satın almasının da gerçekleşmesi bekleniyor. Aynı haberlere göre San Francisco merkezli Twitter 20 milyar bandında bir rakam ile satılacak. 

JACK DORSEY'IN AKIBETİ STEVE JOBS GİBİ Mİ OLACAK? 

Aynı zamanda Walt Disney'in yönetim kurulunda olan Twitter'ın kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey'in yönetim kurulunu ikna edememesi durumunda ne yapacağı da en merak edilen konulardan biri. 

Sosyal medyada konu ile ilgili yapılan yorumlarda Dorsey'in bu durumda bir dönem Apple'ın kurucu CEO'su Steve Jobs ile aynı akıbeti paylaşacağı ifadelerine yer veriliyor. 

Teknoloji devi Apple'ın kurucu CEO'su olan Jobs, yönetim kurulunda yaşanan bir anlaşmazlık sonucu kendi kurduğu şirketten ayrılmış, kendi şirketi NeXT’i kurmuş, daha sonra Apple'a geri dönerek teknoloji devini en değerli şirketler arasına sokmuştu. 

GOOGLE FACEBOOK İLE BİR KULVARDA DAHA RAKİP OLABİLİR 

Google + isimli bir sosyal medya platformuna sahip olan dev şirket bu projesi ile istediği başarıyı yakalayamamıştı. Şirketin Twitter'ı satın alması durumunda online reklam alanındaki en büyük rakibi Facebook ile bir kulvarda daha kozlarını paylaşacak. 

Sayfa Yükleniyor...