Katlanabilir telefonlar gerçek oluyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung katlanabilir telefon modelleri ile akıllı telefon dünyasında devrim niteliğinde bir gelişmeye neden olmaya hazırlanıyor.

Haberler - İHA - ntv.com.tr 04.04.2016 - 09:27

Katlanabilir telefonlar gerçek oluyor

Yıllardır konsept tasarımları ortalarda dolaşan ancak sadece bir hayalden ibaret olacağı yönünde yorumlar yapılan katlanabilir akıllı telefonlar kısa süre içinde  gerçek olabilir.  

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Samsung geçtiğimiz yıl patentini aldığı katlanır ekranları akıllı telefonlarında kullanmaya hazırlanıyor. 

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, Güney Kore merkezli Samsung'un Project Valley adını verdiği katlanır akıllı telefon projesi tüm akıllı telefon dünyasında devrim niteliğinde bir gelişmeye neden olacak  gibi görünüyor.  

Birçok alanda akıllı telefon dünyasında ilkleri gerçekleştiren Samsung bu kez katlanır ekranlarla en büyük ilke adım atmış olacak. 
Birçok alanda akıllı telefon dünyasında ilkleri gerçekleştiren Samsung bu kez katlanır ekranlarla en büyük ilke adım atmış olacak. 

Tahminlere göre Samsung 2016'nın sonlarına doğru bu ekranın seri üretimine başlayacak ve katlanır akıllı telefonlar 2017 itibariyle hayatımıza girmeye başlayacak.

KATLANIR TELEFONLAR NE İŞİMİZE YARAYACAK? 

Güney Kore medyasında yer alan söylentiye göre katlanır akıllı telefonlar normalde 5-inç boyutunda olacak.

Daha büyük ekrana ihtiyaç duyan kişiler telefonun katlanabilmesi sayesinde 7-inç boyutunda bir tablete dönüştürebilecek. Böylelikle cebinizdeki telefon aynı zamanda bir tablet halini alacak. 

Ortaya çıkan bilgilere göre Samsung, Project Valley adını verdiği katlanır akıllı telefon projesini kendi işlemcileri yerine Qualcomm'un Snapdragon 620 ve 820 işlemcileriyle test ediyor.  Ayrıca katlanır ilk akıllı telefonun 3GB RAM ile geleceği de söylentiler arasında. 

Sayfa Yükleniyor...