MacBook serisi yenilendi

MacBook'larda daha iyi işlemci, saha uzun pil ömrü sunacak şekilde yenileyen Apple, bu modele roze altın opsiyonunu da ekledi.

Haberler - ntv.com.tr 20.04.2016 - 09:33

MacBook serisi yenilendi

ABD merkezli teknoloji devi Apple, MacBook’u en yeni Intel işlemciler, iyileştirilmiş grafik performansı, daha hızlı flash depolama ve bir saat daha uzun pil ömrü ile yeniledi.  

Tamamı alüminyum unibody gövdeye sahip olan MacBook, şimdi dört renk seçeneğiyle geliyor: Altın, gümüş, uzay grisi ve bir Mac modelinde ilk kez sunulan roze altın.  

“MacBook, şimdiye kadar ürettiğimiz en ince ve en hafif Mac modeli ve dizüstü bilgisayarların geleceğine dair vizyonumuzu yansıtıyor” diyen Apple’ın Global Pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Philip Schiller, sözlerine şöyle devam etti: “Müşteriler en yeni işlemciler, daha hızlı grafikler, daha hızlı flash depolama, daha uzun pil ömrü ve harika roze altın renk seçeneği ile güncellediğimiz MacBook’u çok sevecekler.” 

Güncellenen MacBook, Turbo Boost ile hızı 3.1 GHz’e ulaşan, 1.3 GHz’e kadar altıncı nesil çift çekirdekli Intel Core M işlemcilere ve daha hızlı 1866 MHz belleğe sahip. Yeni Intel HD Graphics 515, yüzde 25’e kadar daha hızlı grafik performansı sunuyor ve daha hızlı PCIe tabanlı flash depolama sayesinde, uygulamaları başlatmaktan dosya açmaya kadar tüm günlük işler daha hızlı hale geliyor.  

Apple ayrıca, 8 GB belleği 13 inç MacBook Air’in tüm yapılandırmalarında standart haline getirdi.
Apple ayrıca, 8 GB belleği 13 inç MacBook Air’in tüm yapılandırmalarında standart haline getirdi.

MacBook’taki son derece küçük fakat çok yönlü USB-C bağlantı noktası, geleneksel USB bağlantı noktalarının üçte biri boyutunda olmasına rağmen, şarj, veri aktarımı ve video çıkışının tek bir bağlantı ile yapılabilmesini sağlıyor. 

Hiçbir hareketli parça veya boşluk içermeyen MacBook, tamamen fansız tasarımıyla sessiz ve verimli bir performans sunuyor. Kablosuz dünyası için tasarlanan MacBook, hızlı wireless bağlantı sağlayan yerleşik 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 gibi en yeni wireless teknolojilerini içeriyor.  

Tüm yeni Mac modelleri, Mac deneyimini rafine eden ve sistem performansını iyileştiren en yeni OS X sürümü OS X El Capitan  ile geliyor.  
Tüm yeni Mac modelleri, Mac deneyimini rafine eden ve sistem performansını iyileştiren en yeni OS X sürümü OS X El Capitan  ile geliyor.  

YENİ MACBOOK'LARIN FİYATI NE KADAR?

MacBook Apple'ın internet mağazasından Apple Store’lardan ve belirli Apple yetkili satıcılarından satın alınabilecek. 

8 GB bellek ve 256 GB flash depolama alanına sahip, Turbo Boost ile hızı 2.2 GHz’e ulaşan, 1.1 GHz çift çekirdekli Intel Core m3 işlemciye sahip MacBook modeli KDV dahil 5.199 TL; 8 GB bellek ve 512 GB flash depolama alanına sahip, Turbo Boost ile hızı 2.7 GHz’e ulaşan, 1.2 GHz çift çekirdekli Intel Core m5 işlemciye sahip MacBook modeli ise KDV dahil 6.299 TL’ye satılacak.   

Sayfa Yükleniyor...