Minecraft oyuncularına kötü haber

Minecraft oyunu hakkında kullanıcılara tüyolar veren onlarca 3'üncü parti mobil uygulamada virüs ortaya çıktı. 3 milyona yakın Android kullanıcısını etkilediğine inanılan virüsün sebep olduğu hasarın derinliği henüz bilinmiyor.

Haberler - ntv.com.tr 26.05.2015 - 12:55

Minecraft oyuncularına kötü haber

Dünya genelinde milyonlarca hayranı olan Minecraft oyunu ile ilgili yardımcı bilgiler içeren onlarca mobil uygulamanın virüs taşıdığı ortaya çıktı.

Siber güvenlik uzmanı Lukas Stefanko konuyla ilgili yaptıkları araştırma kapsamında 33 adet virüs içeren mobil uygulama keşfettiklerini açıkladı.

Google Play'de bulunan bu uygulamaların milyonlarca Android kullanıcısını tehdit ettiğinin altını çizen Stefanko, bu uygulamaların 3 milyona yakın kullanıcı tarafından yüklendiğini belirtti.

İlk olarak 2014 yılında sisteme yüklenen bu uygulamalar, zararlı içeriğe sahip olduğu gerekçesiyle Google Play tarafından silinmişti.

Uygulama marketinde farklı isimlerle yer alan bu uygulamaların aynı elden çıktığına inandıklarını belirten Stefanko, söz konusu virüsün açtığı hasara dair ellerinde henüz bir veri olmadığını açıkladı. 

Sayfa Yükleniyor...