Ripple (XRP) için kritik gün (Ripple davası ne zaman?)

Bitcoin ve Ethereum’un ardından gelen, popüler kripto para birimlerinden XRP, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in, Ripple Labs Inc. ve iki yöneticisine karşı dava açtığını resmi olarak duyurmasının ardından XRP’de ciddi değer kaybı yaşanmıştı. ABD Güney New York Bölge Mahkemesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Ripple Labs arasında görülecek davanın ön duruşma tarihini paylaştı. Peki, Ripple davası ne zaman? işte ayrıntılar...

06.02.2021 - 14:49 | Son Güncelleme : 06.02.2021 - 15:12

Ripple (XRP) için kritik gün (Ripple davası ne zaman?)

Kripto para piyasasının en büyük hacimli üçüncü birimi Ripple Labs Inc.'in XRP satışı yoluyla yaptığı ihlaller sebebiyle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edileceği yönünde çıkan haberlerin etkisiyle ciddi değer kaybı yaşamıştı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs ve iki yöneticisine karşı dava açtığını resmi olarak duyurmuştu.

SEC, duyurusunda “Ripple ve iki yöneticisine 1,3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet satışı gerçekleştirmesi sebebiyle dava açıldığı” ifadesine yer verildi.


4 GÜNDE YÜZDE 140 YÜKSELDİ


Bu gelişmeyle birlikte, 2020’nin son günlerinde 0.23 dolar seviyelerine kadar gerileyen XRP uzun bir süre 0.20 -0.30 dolar seviyesinde seyretti.

Ripple, GameStop ve AMC Şirketlerinin hisselerini yükseltmesiyle birlikte kripto para piyasasında yatırımcıların ilgi odağı haline geldi.

XRP, geçtiğimiz haftasonu yüzde 140 artarak 0.23 dolardan 0.77 dolara kadar yükseldi ve ani düşüşle 0.40 dolar seviyesinde direç tuttu.

Kripto para analistlerine göre Ripple’daki dalgalanmalar spekülasyon kaynaklı.

XRP İŞLEMLERİNE SINIRLAMA

Öte yandan, Kripto para platformu olan Bitstamp, geçtiğimiz günlerde ABD'de bulunan yatırımcılar için XRP işlemlerini ve mevduatlarını 8 Ocak 2021'de durduracağını açıklamıştı.

Bitstamp'in yanı sıra ABD'de Bitwise ve Hong Kong'da OSL de XRP işlemlerini durduruyor.

RİPPLE DAVASI NE ZAMAN?


New York Güney Bölge Mahkemesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple aleyhindeki davası için ilk mahkeme tarihini duyurdu. Davanın tarafları 22 Şubat’ta hakim karşısına çıkacak.

KRİPTO PARALARIN TİCARETTE KULLANILMASININ ÖNÜNDEKİ ENGELLER 

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...