Ashley Madison'un kullanıcı sayısı siber saldırıya rağmen arttı

Kullanıcılara evlilik dışı ilişki sunan 'ashleymadison.com' isimli çöpçatanlık sitesi Temmuz aynında hack'lanmesine rağmen büyümeye devam ediyor. Sitenin üye sayısı bu olayın ardından 4 milyon arttı.

ntv.com.tr 29.12.2015 - 09:43

Ashley Madison'un kullanıcı sayısı siber saldırıya rağmen arttı

Temmuz ayında hacker'ların hedefi olan Ashley Madison, dünya çapında yankı uyandıran siber saldırıya rağmen büyümeye devam ediyor. 

39 milyon üyesine evlilik dışı ilişki sunan çöpçatanlık sitesi, yaşanan bu skandala rağmen 6 ay içinde 4 milyon yeni üye kazanarak 43.3 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. 

Yaşanan hack skandalına rağmen kullanıcı sayısında hatırı sayılır bir artış yaşayan site, konuyla ilgili farklı iddialarında ortaya atılmasına neden oldu. BU durumun gerçeği yansıtmadığını belirten pek çok kişi, detayları paylaşılmayan verilerin bir 'pr' çalışması olduğu  görüşünde.  Ancak görünen o ki bu rakamların doğru olsa bile Ashley Madison, içine düştüğü durumdan kolayca kurtulamayacak.

Geçen yıl 115 milyon dolar gelir ve 55 milyon kar açıklayan şirket, gelirinin büyük bir bölümünü kullanıcılarından sağlıyor ancak yaşanan hack skandalı nedeniyle kişilik haklarının zedelendiğini düşünen kullanıcıları ile davalık olan şirketin alenine açılan davaların toplamı şimdiden yarım milyar doları geçmiş durumda. 

İnternette yayınlanan bilgilerin ardından sitenin kullanıcı haritası da belli olmuştu. 
İnternette yayınlanan bilgilerin ardından sitenin kullanıcı haritası da belli olmuştu. 

Kendi alanının en büyüklerinen biri olan site 2001 yılında kuruldu.

Hacker'lar  çöpçatanlık sitesi ashleymadison.com'a ait 30 milyondan fazla kullanıcı hesabını ve 9 milyon kredi kartı işlemini kapsayan dosyayı 'dark web'de yayılamış, şirketin iç yazışmalarını kapsayan 20 GB'lık veriyi yayınlayan hacker'lar Ashley Madison CEO'su Noel Biderman'ın e-posta kutusunu da internete servis etmişti.  

Sayfa Yükleniyor...