9 yaşından bu yana Manisa'da kasaplık yapan İkram Korkmazer ve 4 yıldır beslediği sakatat tutkunu kedisi Yeşim'in yüz güldüren diyalogları geçtiğimiz günlerde çok ilgi çekmişti. 

Hürriyet'ten Cansu Şimşek'e konuşan Korkmazer, yıllardır aynı dükkanda müşterileri ve Yeşim ile ilgilendiğini, ancak bir müşterisinin çektiği video sonrası hayatlarının değiştiğini söylüyor. 

Korkmazer videonun yayılma hikayesini ise şöyle anlatıyor: “Müşterim videoyu çekince, anı kalsın diye kendi hesabımda paylaştım. Bir arkadaşım videoyu Turgutlu Hayvanseverler Derneği sayfasında paylaşmış. Derneğin Başkanı hanımefendi de kendi sayfasına koyunca olanlar oldu!”

"ANTRİKOTUN YÜZÜNE BAKMAZ, SAKATATÇI"

Korkmazer’in kendi imkânlarıyla çektiği amatör videolar yayıncı kuruluşların ilgisini çekmiş. “Yeşim’in yıllardır bana günlük 15 ila 20 liralık bir sakatat maliyeti var. Fakat bu masraftan asla gocunmadım. Sağ olsun Yeşim sayesinde bana da başka bir kapı açıldı. Amerikalı basın kuruluşu Jukin Media, Yeşim’le olan bazı videolarımızın yayın hakkını satın aldı. Videolarımızın telifinden elde edilen gelirin yüzde 60’ı bana kalacak ama zaten amacım para kazanmak değildi.” Korkmazer’e “En ucuz etlerle kediyi besliyor” eleştirisini sorulduğunda ise. “Yeşim, sadece dalak yürek böbrek ciğer yer. Antrikotun yüzüne bakmaz.’ yanıtını verdi.

İlişkili Haberler

İlişkili Haberler