Tesla kazançlarını geçen seneki 2.7 milyar dolar düzeyinden 3.41 milyar dolara yükselttiğini açıkladı. Analistlerin beklentisi ise 3.22 milyar dolardı. Açıklamanın ardından şirket hisseleri ABD borsalarının kapanışı sonrası yüzde 5 yükseldi. 
 
Öte yandan şirketin nakit varlıkları çeyrek sonu itibariyle 2.7 milyar dolara geriledi. Şirket sermaye harcamaları beklentisini ise daha önceki 3.4 milyar dolar öngörüsünden 3 milyar dolara düşürdü. 

İlişkili Haberler

Şirket tarafından yapılan açıklamada otomobil gelirlerinin son çeyrekte bir yıl öncesine göre yüzde 19 arttığı, Model 3 sevkiyatlarının ve yeni muhasebe standartlarının bu artışta etkili olduğu belirtildi. 
 
Fiyatı 35 bin dolardan başlayan Tesla Model 3’ün şirketin başarısı için büyük. Aracın fiyatı ek seçeneklerle 50 bin dolara kadar çıkabiliyor. Şirket Model 3 üretim hacmini haftada 5 bine çıkartabilmeyi hedefliyor. 
 
Şirketten yapılan açıklamada “Model 3’teki büyüme ve beraberinde elde edilen kar, sürdürülebilir enerjiye geçişimizi daha da hızlandıracak” denildi.