TRON (TRX) nedir? (TRX nasıl satın alınır?)

İçerik paylaşımına ve eğlence sektörüne odaklanan TRON (TRX), kripto para piyasasında dikkat çeken coinler arasında. BTC, USDT ve BNB gibi temel kripto paralarla işlem açabilen kripto paralardan farklı olarak TRONIX (TRX),  XRP, ETH ve  PAX gibi coinlerle de işlem çifti oluşturabiliyor. Peki, Tron (TRX) Coin nedir, TRX nasıl satın alınır? İşte ayrıntılar...

09.02.2021 - 13:24 | Son Güncelleme : 09.02.2021 - 15:46

TRON (TRX) nedir? (TRX nasıl satın alınır?)

TRON ya da TRX, Blockchain tabanlı merkezi olmayan Singapur menşeili bir kripto para birimidir.

Temeli Blockchain teknolojisine dayanan TRON daha çok eğlence sektörüne yönelik olarak tasarlanmıştır.

TRON platformunun temel amacı, dünya çapında ücretsiz eğlence içeriği sunan bir sistem yaratmak. 

Genel hatlarıyla TRON platformu kullanıcılarına 4 temel hizmeti sunmayı amaçlıyor;

Merkeziyetsiz Veri paylaşımı:  Herhangi bir merkezi denetim olmaksızın, kullanıcılar istedikleri içerikleri platforma yüklenebilir, depolanabilir ve dağıtımını sağlayabilir.

Finansal teşfikler yoluyla içerik oluşturmaya yönlendirme: Aracıları ortadan kaldıran platform, içerik gelirlerinin tümünü üreticiye vererek sürdürülebilirliği sağlamayı hedefliyor.

Kişisel ICO’lar: Kullanıcılar için ICO teknolojiyi kullanılarak veri paylaşımının optimize edilmesi hedefleniyor.

Altyapı: Gelişmiş  bir altyapıya sahip olan TRON kendi bünyesinde yapılan ticaretin yanı sıra Steam, EpicGame, Apple Store ve Google Play gibi platformlara rakip olmayı amaçlıyor. Dağıtılmış altyapı sistem ile platfotm, kullanıcılarına alım satım ve otonom oyun oynama gibi çeşitli işlem seçenekleri sunuyor.

PİYASA DEĞERİ 3 MİLYAR DOLAR

Ocak 2019 itibarıyla TRON'un toplam piyasa değeri yaklaşık 1,6 milyar dolardı. Şubat 2019'da, Tron Vakfı tarafından satın alındıktan sonra BitTorrent, TRON ağına dayalı olarak kendi token satışını başlattı.

Coinmarketcap verilerine göre, TRX 3 milyar 200 milyon dolarlık piyasa değeri ile kripto para piyasasında 20. Sırada yer alıyor.

9 Şubat itibariyle son 24 saate yüzde 38 artarak 1 TRX = 0.04 dolar değerine ulaştı.

SALDIRILARA KARŞI  ETKİSİZ KALDI


Mayıs 2019'da, siber güvenlik test hizmeti HackerOne, sadece bir bilgisayarın TRON'un tüm blok zincirini durma noktasına getirebileceğini açıkladı.

Açıklama, tek bir PC tarafından gönderilen bir istek yığınının, blok zincirinin CPU'sunun gücünü sıkıştırmak, belleği aşırı yüklemek ve dağıtılmış bir hizmet reddi (DDoS) saldırısı gerçekleştirmek için kullanılabileceğini gösterdi.

TRX NASIL ALINIR?

TRX alım satım işlemi birçok büyük yerli ve yabancı kripto para borsasından yapılabilmektedir.

TRX işlemleri Paribu’nun yanı sıra, OKEx gibi yabancı kripto para borsalarından dayapılabilir.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...