TUSAŞ kapılarını halka açtı

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının bağlı ortaklıklarından TUSAŞ, vakfın 30. kuruluş yıl dönümünde vatandaşları ağırladı.

Anadolu Ajansı 27.09.2017 - 17:25 | Son Güncelleme : 27.09.2017 - 17:26

TUSAŞ kapılarını halka açtı

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının (TSKGV) bağlı ortaklıklarından Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI), vakfın 30. kuruluş yıl dönümünde kapılarını vatandaşlara açtı.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, etkinlikte ziyaretçilere şirketin yürüttüğü projeler ve hedeflerine ilişkin bilgiler verdi.

Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Kotil, "Bizim belkemiğimiz teknisyen ve mühendisler ben bile daha sonra geliyorum." dedi.

Şirketin öncelikli olarak havacılıkla ilgili kurulmuş eğitim kurumlarıyla çalışmak durumunda olduğunu belirten Kotil, "Bu yıl 400’ün üzerinde mühendis işe aldık, not ortamaları da epey yüksek. TAI olarak Türkiye'nin her yerindeki mühendislerle ilgilenmek istiyoruz. 2 bin mühendisimiz var ama bu sayı 10 bin olursa projeleri zamanında bitirebiliriz. İhtiyaç duyduğumuz 10 bin mühendis ama en iyisini almak istiyoruz." diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...