Twitter troll'lerle mücadeleye başlıyor

Twitter'da huzursuzluk çıkaran ve başkalarını rahatsız eden kullanıcılarla başa çıkamayan sosyal medya devi çareyi 'Twitter Güven ve Güvenlik Kurulu' kurmakta buldu.

İHA - ntv.com.tr 10.02.2016 - 17:24

Twitter troll'lerle mücadeleye başlıyor

Twitter, sosyal ağın bitmeyen "troll" sorununu çözmek üzere çok önemli bir adım attı

'Twitter Güven ve Güvenlik Kurulu'  adında bir kurul kurmak için harekete geçen mikro blog sitesi Twitter, kullanıcıları rahatsız eden ve sosyal medyada 'troll' olarak adlandırılan kullanıcıları mercek altına alacak. 

Twitter'ın Güvenlik Kurulu, dünya çapında 40 farklı kuruluşun sorumlularından oluşuyor. Bu sorumluların, firmanın güvenlik ürünleri, ilkeleri ve programlarıyla ilgili aktif biçimde çalışacakları belirtiliyor.  

Kuruluşlar Childnet'ten Dangerous Speech Project ve Feminist Frequency'ye geniş bir yelpazeye yayılıyor. Grubun bir araya gelip ürün geliştirme ve fikirler üzerinde geri bildirimler sağlayacakları söyleniyor. 

Bu ortaklığın tam olarak nasıl işleyeceği ve Twitter'ın bu işi büyütüp büyütmeyeceği, şimdilik netlik kazanmış değil. Ancak Twitter'ın İngiltere bölümünün başındaki Nick Pickles, The Guardian'a yaptığı açıklamada "günlük tartışmalarda" tacizi engellemek üzere "düzenli ve tutarlı önlemler alacaklarını" belirtti. 

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...