Uber’in rakibi 600 milyon dolar yatırım aldı

Çin merkezli taksi uygulaması Kuaidi Dache 600 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Yatırımın şirketin yüzde 55 olan pazar payının artırılması için kullanılacağı açıklandı.

ntv.com.tr 16.01.2015 - 14:52

Uber’in rakibi 600 milyon dolar yatırım aldı

Japonya merkezli SoftBank Corp’in açıklamasına göre, Çin’de online taksi hizmeti sunan Kuaidi Dache isimli mobil uygulama 600 milyon dolarlık (1 milyar 383 milyon TL) bir yatırım aldı.

Yaklaşık 150 milyon Çİnli kullanıcıya hizmet veren online taksi sektörünün yüzde 55’ini elinde bulunduran Kuaidi Dache’ye yatırım yapanların arasından Çin’li online alışveriş devi Alibaba da var.

Halihazırda Kuaidi Dache’nin ortağı olan Alibaba’nın şirketin kaçta kaçına sahip olduğu hiçbir zaman açıklanmamıştı. Yeni yatırımın ardından da bu konuyla ilgili bir bilgilendirme yapılmadı.

Bol sıfırlı yatırımın ardından dikkatleri üzerine çeken Kuaidi Dache  uygulamasının CEO’su Chuanwei Lu, söz konusu yatırımın Pazar payının artırılması için kullanılacağını belirtti. 

Kuaidi Dache’nin Çin pazarında iki büyük rakibi bulunuyor. Bu rakiplerden Baidu bir süredir ABD merkezli Uber’i destekliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...