Yeni iPhone modelleri kafes dövüşçüsüne karşı

Apple’ın yeni iPhone modelleri 6S ve 6S Plus, dövüş sanatı ustası olan Luke Rockhold’ın dayanıklılık testinden geçemedi.

02.10.2015 - 10:44

iphone-dövüş.jpg

Teknoloji tutkunlarının kullanımına sunulan yeni iPhone modelleri su içinde dondurucuya konulmuş, pişirilmeye çalışılmış, metrelerce yükseklikten aşağıya bırakılmıştı.  

Apple’ın geçtiğimiz hafta dünyanın farklı noktalarında satışa sunduğu yeni modeli iPhone 6s Plus, bu kez daha önce görülmemiş bir dayanıklılık testine tabi tutuldu.  

Markanın daha önceki modellerinden daha dayanıklı olduğunu savunduğu iPhone 6S Plus modeli, bu kez bir dövüş sanatı ustası olan Luke Rockhold tarafından test edildi.  

Luke Rockhold, yeni iPhone modellerini kendine has yöntemler ile test etti.
Luke Rockhold, yeni iPhone modellerini kendine has yöntemler ile test etti.

Luke Rockhold, öncelikli olarak geçen yıl piyasaya sunulan iPhone 6, ardından iPhone 6 Plus, daha sonra iPhone 6S ve son olarak da iPhone 6S Plus modellerini tek bir tekme ile duvara fırlattı. Bu testin sonunda tüm modeller kullanılamaz hale geldi. 

Rockhold’ın test ettiği iPhone 6S Plus diğer modellerden daha uzun sürede parçalandı.
Rockhold’ın test ettiği iPhone 6S Plus diğer modellerden daha uzun sürede parçalandı.

Rockhold’ın dayanıklılık testinden geçemeyen iPhone’un son modelleri daha sonra ünlü dövüş sanatı ustasının bir başka teste tabi tutuldu. iPhone 6 Plus ve iPhone 6S Plus modellerini eline alan Rockhold, Apple’ın en dayanıklı olarak satışa sunduğu modelleri ortadan ikiye ayırırken, iPhone 6S Plus diğer modellerden daha uzun sürede parçalandı.

Sayfa Yükleniyor...