İlişkili Haberler

Geçen sene piyasaya sürdüğü iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri ile geniş ekranlı akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yapan Apple'ın bir süredir eski ekran boyutuna döneceği iddia ediliyordu.

Şirketin taşeron üreticilerinden AU Optronics'ten sızan bilgilere göre ABD merkezli teknoloji devi, iPhone sersinin bir sonraki modelinde 4 inçlik eski ekran boyutuna dönmeye hazırlanıyor.

"YENİ MODELLERİN SİPARİŞİ VERİLDİ"

Aynı iddiaya göre Apple, söz konusu yeni model için taşeron firmaya şimdiden sipariş vermiş durumda. Şirkete yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, bu yılın son çeyreğinde tanıtılması planlanan yeni iPhone'lar 3 farklı ekran seçeneğine sahip olacak.

Yeni seride iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta olduğu gibi 4.7 ve 5.5 inçlik modeller muhafaza edilirken iPhone 6c adını alması beklenen ürün 4 inçlik ekranıyla satışa sunulacak.

"2016'DA RAFLARDAKİ YERİNİ ALACAK"

Yeni iPhone'ların bu yıl içinde yapılacak lansmanın ardından 2016'da satışa sunulması bekleniyor. Ekran boyutu küçülen iPhone 6c'nin fiyatının ise diğer modellere oranla daha düşük olacağı belirtiliyor.