Zuckerberg'den Tim Cook'a: İçten değil

Apple'ın CEO'su Tim Cook, son dönemde veri skandalı ile zor günler geçiren Facebook'u eleştirenler kervanına katılmış, sosyal medya devini "Biz müşterilerimizi asla ürün haline getirmeyiz" sözleriyle Facebook'un politikalarını eleştirmişti.  Cook'un bu çıkışına Facebook'un kurucusu Zuckerberg'den yanıt geldi.

facebook.jpg

Merkezi İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Cambridge Analytica adlı veri analiz şirketinin yaklaşık 50 milyon Facebook hesabından veri topladığı ve bu verileri ABD seçimleri ve Brexit referandumunu etkilemek için kullandığı iddiasının yankıları sürüyor.     

Bu skandalın ardından ciddi maddi ve itibar kaybına uğrayan Facebook'a bir darbe de teknoloji devi Apple'dan gelmiş, Apple'ın CEO'su Tim Cook "Biz müşterilerimizi asla ürün haline getirmeyiz" sözleriyle Facebook'un politikalarını eleştirmişti.  
  
Teknoloji devi Apple'ın başındaki isim olan Cook'un bu açıklamalarına Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'den yanıt geldi.  

"İÇTEN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"
  
Vox'un sorularını yanıtlayan Zuckerberg şu ifadelere yer verdi:  
  
"Eğer bir şekilde para vermiyorsanız sizinle ilgilenmem savının içten olmadığını düşünüyorum, aynı zamanda gerçekle de bağdaşmıyor. Burada gerçeğe bakarsanız, eğer dünyadaki herkesi birbirine bağlayan bir servis kurmak istiyorsanız, birçok insanın bunu ödemeye parası olmadığını bilirsiniz."  

Sayfa Yükleniyor...