007'nin düşmanı hayatını kaybetti

James Bond’un karşısına çıkan en kötü kahramanlardan “Demir Çene”yi canlandıran aktör Richard Kiel 74 yaşında vefat etti.

Haberler 11.09.2014 - 11:16

007'nin düşmanı hayatını kaybetti

James Bond serisinin The Spy Who Loved Me (1977) ve Moonraker (1979) filmlerinin “Demir Çene” lakaplı kötü kahramanı dün kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan BBC’nin Radyo 4 kanalında yapılan “The Reunion” adlı programın konuğu olan Kiel, Bond serisinde canlandırdığı karakter hakkında yorum yapmıştı.

Kiel, “Dişleriyle insanları öldüren Demir Çene karakteri yaratılırken abartılmış olabilir. Karakteri tanımlamak biraz can sıkıcı sanırım. Çünkü rolü canlandırmak için bir oyuncudan çok bir canavara ihtiyaçları vardı.” demişti.

Hastane yetkililerinin ölümü hakkında detaylı bilgi vermediği 2.18 metrelik dev aktörün ölümünden bir hafta önce de bacağının kırıldığı iddia ediliyor.

Kemik irileşmesi hastalığı nedeniyle dev vücuda sahip olan adam evli ve üç çocuk babasıydı. Sanatçı, son yıllarda zamanının büyük bölümünü dünyayı gezerek ve Bond hayranlarıyla görüşerek geçiriyordu.

Sayfa Yükleniyor...