CHP 15. Olağanüstü Kurultayı öncesinde, Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ile Hurşit Güneş, Kılıçdaroğlu'nun evine geldi. Gürsel Tekin, eve gelişinde, basın mensuplarının ''Herhangi bir değerlendirme mi olacak?'' sorusuna ''Bir değerlendirme yok. Kongrede'' yanıtını verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş de ziyaret sonrasında gazetecilerin soruları üzerine,

kahvaltısını yapan Kılıçdaroğlu ile çay içtiğini ve Kurultaya ilişkin değerlendirmede bulunduklarını anlattı.

Bir gazetecinin ''Sayın Genel Başkan listeyi tamamlamış mı, elinizdeki çantada liste mi var?'' sorusunu Güneş, ''Hayır alakası yok, orada çalışma raporu ve gündem var. Onları konuştuk. Ben açıkçası listeyle ilgili hiçbir şey sormadım. Genel Başkanın güzel bir liste yapacağına eminim. Umarım beni de koymuştur içine. Kendimin bile içinde olup olmadığını sormadım'' diye yanıtladı.

03.00'DE GELEN TELEFON
Güneş, ''Sayın Genel Başkan çok yorgun mu?'' sorusunu da, ''Çok yorgun, çünkü Konya'dan geldi. 'Saat 02.30 gibi yattım 03.00'e doğru bir telefonla uyandım' dedi'' şeklinde yanıtladı.

Güneş, ''Parti Meclisine girmek isteyenlerin telefonları mı?'' sorusunu da ''E tabi'' diye cevapladı.

Bir gazetecinin ''2 binin üzerinde talep olduğunun söylendiğini'' belirtmesi üzerine Güneş, ''Ben de gazetede okudum, çok ilginç. Bu da şunu gösteriyor ki partililerimiz CHP de bir umut görüyor, bu da güzel birşey'' diye konuştu.

Güneş, ''CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun moralinin nasıl olduğu'' sorusuna karşılık da ''Böyle güzel bir Kurultayda, güzel bir havada niye morali kötü olsun. Yani gerçekten bir iktidar yürüyüşü kurultayı olacak. Hepimize hayırlı uğurlu olsun'' dedi.