1.4 milyar Euro'luk evde beş parasız yaşıyor

Hiç parası olmayan Frank Buckley, her bir tuğlası 50 bin Euro değerinde olan evde beş parasız yaşıyor. Şömine, yerler, sandalyeler, pencereler ve herşeyin eurodan yapıldığı evi oluşturan banknotların toplam değeri 1.4 milyar Euro'yu buluyor.

01.04.2012 - 12:44

1.4 milyar Euro'luk evde beş parasız yaşıyor

Sabah Gazetesi'nin The New York Times ekinde Sarah Lyall imzası ile verdiği habere göre, tedavülden kaldırılan eurolar İrlanda Merkez Bankası tarafından öğütüldükten sonra Frank Buckley'nin oturduğu evin duvarlarını oluşturmuş.

50 yaşındaki Buckley, buraya 'Milyarlık Ev' adını vermiş. Ev, piyasadan çekilen ve öğütücüden geçirilerek sıkıştırılan her biri yaklaşık 50 bin Euro değerindeki tuğlalar haline getirilmiş parçalardan oluşuyor. Evi oluşturan banknotların toplam değeri ise 1.4 milyar Euro.

Buckley, başka insanların kibarlığı sayesinde burada yaşıyor. Evin bulunduğu iş merkezinin sahibi Buckley'ye, bir kiracı bulununcaya kadar burada kalabileceğini söylemiş. Merkez Bankası geçerliliğini yitiren banknotları ona hibe etmiş. Üst katta faaliyet gösteren bir işletme de kendi elektrik hattından Buckley'ye elektrik sağlamış. Evde çalışır bir ısıtma sistemi olmamasına karşın sıcaklık yeterli.

Turist çekmeye başlayan 'Milyarlık Ev'de Buckley, haftalık 188 Euro olan işsizlik maaşıyla yaşıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...