Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, Kangal ilçesinde, Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin 1 milyon 750 milyon TL'sini zimmetine geçirip ortadan kaybolduktan sonra İzmir'de yakalanan İlçe Özel İdare Müdürü N.Ş.'nin kardeşinin de gözaltına alındığını açıkladı.

Araştırmaların devam ettiğini belirten Kemelek, ''Kangal Özel İdare Müdürü bir yolsuzluk yapmış ve ilçeyi terk etmiş. Bir kısım kamu parasını da zimmetine geçirmek suretiyle kaçtı, daha sonra İzmir'de yakalandı. Yolda ve muhtemelen bu gece yarısına burada olur. Ama tabi biz zimmetine geçirdiği kaynakları bulamadık, henüz ulaşamadık. Araştırmalar devam ediyor. Üzücü bir olay. Kendi ailesinin hayatı da berbat oldu. Aynı zamanda kardeşi de gözaltına alındı. Kardeşini de suçuna alet etmiş. Böyle bir durumla karşı karşıyayız'' dedi.

Gazetecilerin, N.Ş.'nin internet üzerinden kumar oynadığı ve bu yüzden böyle bir olayı gerçekleştirmiş olabileceğinin ileri sürüldüğünü hatırlatması üzerine, Vali Kemelek, ''Öyle bir durum söz konusu tabi. Kangal Savcılığımız olayla ilgili soruşturma yürütüyor. Ayrıntıları da bizim söylememiz doğru değil. Bizim ilk tespitlerimize göre de böyle bir kumara alet olmuş gibi geliyor'' diye konuştu.