1 lira için 10 yıl hapis

Konya'da yırtılan ayakkabılarına yapıştırıcı almak için gittiği marketin sahibini 2 liralık yapıştırıcıyı 1 liraya vermediği gerekçesiyle silahla ağır yaraladığı iddia edilen sanığa 10 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 09.06.2011 - 08:44

Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, 14 Şubat'ta merkez Selçuklu ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi'ndeki bir markette, iş yeri sahibi Adıgüzel Güneş'i 2 liralık yapıştırıcıyı 1 liraya vermediği gerekçesiyle silahla yaraladığı öne sürülen tutuklu sanık Haldun Kızılyay (29) ve ''hırsızlığa teşebbüs'' suçundan yargılanan Caner Güler (25) ile taraf avukatları katıldı.

Cumhuriyet savcısı, Kızılyay'ın ''kasten adam öldürmeye teşebbüs'', Caner Güler'in ''hırsızlığa teşebbüs'' suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Sanık avukatı, savcıya katılmadığını, müvekkilinin öldürme kastıyla hareket etmediğini, arkadaşı ile market sahibini sakinleştirmeye çalışırken olayın yaşandığını savundu.

Son sözü sorulan sanık Kızılyay, ''Olayın bu şekilde gelişmesini istemedim. İstemeden yaşanan bir olaydı. Takdir mahkemenin'' dedi.

Mahkeme heyeti, Güler'e ''hırsızlığa teşebbüs'' suçundan 2 yıl hapis cezası verdi. Kızılyay ise ''kasten adam öldürmeye teşebbüs'' suçundan 10 yıl, ''ruhsatsız silah bulundurma'' suçundan ise 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sayfa Yükleniyor...