İstanbul'da Bostancı'daki hücre evin de araların da bulunduğu terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen silah ve mühimmat, basın mensuplarına gösterildi.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, operasyonlarla 1. Ordu'ya yapılan saldırının aydınlatıldığını söyledi.

Cerrah, Bostancı'daki hücre evinin AKP İl Başkanlığı ve Selimiye Kışlası'na saldırı düzenleyen örgüte ait olduğunu belirtti.

İstanbul Emniyet Müdürü, operasyonlarda gözaltına alınanlardan 11'inin dün adliyeye sevk edildiğini, 6'sının tutuklandığını, 2'sine adli kontrol verildiğini, 3'ünün de serbest bırakıldığını bildirdi.

Cerrah, bugün de 29 kişinin adliyeye gönderildiğini ifade etti.

İstanbul'daki operasyonlarda ele geçirilen malzemeler şunlar:

''2 adet Kalaşnikof marka uzun namlulu otomatik tüfek, 7 adet çeşitli çapta tabanca, 21 adet şarjör, bol miktarda fişek ve boş kovan, 1 adet el bombası, 5 adet patlayan el bombalarına ait maşa, 21 kilogram ağırlığında patlayıcı madde, bomba yapımında kullanılmak üzere hazırlanan düzenekler, 53 adet elektrikli kapsül, 5 metre uzunluğunda infilaklı fitil, 5 adet el telsizi, çok sayıda sahte kimlik ve kimlik yapımında kullanılan malzemeler, bol miktarda dijital malzeme (bilgisayar, flasdisk, hard disk, CD, DVD vb.), bol miktarda örgütsel doküman ve yayın ile bir adet kamuflajlı kutu.''