10 kişinin tahliye talebi reddedildi

Yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 10 kişinin tahliye talebi reddedildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 02.01.2014 - 18:06

10 kişinin tahliye talebi reddedildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, 21 Aralık'ta tutuklanmalarına karar verilen, Barış Güler ile Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da aralarında bulunduğu 10 kişinin avukatlarınca tutukluğa yapılan itiraz, 25. Sulh Ceza Mahkemesi'nce değerlendirildi.

Mahkeme, reddettiği tahliye taleplerini, soruşturma dosyasıyla birlikte üst mahkeme olan İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

İtiraz dilekçelerini inceleyen üst mahkeme, Barış Güler, Süleyman Aslan, Muacet Korkmaz, Emir Eroğlu, Umut Bayraktar, Ahmet Murat Öziş, Rüçhan Bayar, Özgür Özdemir, Mohammadsadegh Rastgar Shishehgarkhaneh ve Hikmet Tuner'in tutukluluğuna yapılan itirazı reddederek, bu hallerinin devamına hükmetti.

İstanbul 25. Sulh Ceza Mahkemesi verdiği kararda, gerekçe yönünden bir isabetsizlik bulunmadığını ve kararın yerinde olduğunu belirterek, şüpheliler hakkındaki mevcut delil durumu, suçların vasıf ve mahiyeti, kanundaki cezaların alt ve üst sınırı, teknik takip bilgileri ve diğer delillere göre kuvvetli suç şüphesi bulunması nedeniyle talepleri reddetti.

Reza Zarrab ile eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan'ın da aralarında bulunduğu 4 kişinin tahliye talebi ise henüz karara bağlanmadı.

Sayfa Yükleniyor...