10 mesleğe yeni standart

Aralarında motosikletli kuryelik ve yamaç paraşütü pilotluğunun da bulunduğu 10 mesleğin standardı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Anadolu Ajansı 30.11.2017 - 10:29

10 mesleğe yeni standart

Motosikletli kuryelik, tandem yamaç paraşütü pilotluğunun da aralarında bulunduğu 10 mesleğin standardı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından hazırlanan "Ulusal Meslek Standartlarına Dair Tebliğ", Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, sondör, ateşleyici, birinci yönetmen yardımcısı, ikinci yönetmen yardımcısı, üçüncü yönetmen yardımcısı, devamlılık asistanı, time code asistanı, tandem yamaç paraşütü pilotu, motosikletli kurye ve kompozit ürün üretim elemanının mesleki standartları belirlendi.

Öte yandan, aynı mükerrer sayıda yayımlanan "Ulusal Meslek Standartlarına Dair Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" ile de idari işler ile ücret ve yan haklar uzmanlıkları, işletme elektronik bakımcılığı, mobil vinç ile ahşap işleme makineleri operatörlükleri, ahşap iskeletçiliği gibi mesleklerin standartlarında değişiklik yapıldı.

Sayfa Yükleniyor...