10 yaşındaki çocuğu dolandıran sahte polisler yakalandı

Adana'da, 10 yaşındaki çocuğu dolandırdıkları iddiasıyla aranan 3 sahte polis yakalandı. Zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

DHA 22.01.2016 - 11:17 | Son Güncelleme : 22.01.2016 - 11:19

10 yaşındaki çocuğu dolandıran sahte polisler yakalandı

Adana'da kendilerini 'polis' olarak tanıtarak 10 yaşındaki F.Y.'den evlerindeki 5 bin liralık altını alan dolandırıcılar 49 yaşındaki Ercan K. yeğeni 23 yaşındaki Demirhan K. ile dolandırıcılık çetesi lideri 40 yaşındaki Ahmet E., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Merkez Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi'nde oturan Arzu ve Bekir Y. çiftinin ev telefonunu 19 Ocak'ta arayan ve kendisini 'polis' olarak tanıtıp telefona çıkan oğulları F.Y.'ye, "Baban kuyumcu soygununa karışmış, hapse girecek" diyerek tehdit eden dolandırıcılar, küçük çocuğun poşete koyduğu 5 bin TL değerindeki altınları aldı.

Dayısı Adana Adliyesi'nde hakim olan F.Y.'nin ailesinin şikayeti üzerine çalışma başlatan polis, apartmanın güvenlik kamerasının kayıtlarını incelemeye aldı.

Dolandırıcılık olayının meydana geldiği dakikalarda, kırmızı montlu bir gencin binaya telefonla konuşarak girdiği, birkaç dakika sonra da çıktığı tespit edildi.

Olayın dolandırıcılık çetesi lideri ve aynı suçtan polisin 50 kez işlem yaptığı Ahmet E. ile bağlantılı olabileceği de değerlendirilerek çalışmalar yoğunlaştırıldı.

Polis, kimliğini saptadığı Demirhan K.'yi İncirlik Mahallesi'ndeki evine düzenlediği baskında olay sırasında giydiği kırmızı montuyla yakaladı.

Gözaltına alınan Demirhan K., yapılan ilk sorgusunda suçunu itiraf ederek, "Dayım ile Ahmet E., bana bir emanet var onu alıp geleceksin dediler. Ben de çocuğun elindeki altınları aldım kendilerine teslim ettim. Bana da 15 lira para verdiler" diye ifade verdi.

Demirhan K'nin itirafı üzerine dayı Ercan K. ile çete lideri Ahmet E. de yakalandı. Ercan K. ile Ahmet E. suçlamayı kabul etmedi. 3 şüpheli, ifadelerinin ardından sevk edildikleri adliyede, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Sayfa Yükleniyor...