10 yaşındaki Demirhan'dan kötü haber

İstanbul Avcılar'da dün sabahtan bu yana kendisinden haber alınamayan 10 yaşındaki Demirhan Dir'in cansız bedenine ulaşıldı.

DHA 09.05.2016 - 07:42 | Son Güncelleme : 09.05.2016 - 07:52

160509-demirhan.jpg

Avcılar'da kaybolan Demirhan Dir'in cenazesi Haramidere'de bulundu.

Beraber oynadığı arkadaşlarının verdiği bilgiler doğrultusunda polis, AFAD ve itfaiye ekiplerinin çalışmalarını yoğunlaştırdığı Haramidere'ye gelen dalgıç ekipler, bir süre yaptıkları çalışma sonucunda 10 yaşındaki Dir'in cenazesine ulaştı.

Ekipler tarafından sudan çıkarılan cenaze, otopsi için Büyükçekmece Devlet Hastanesine götürüldü.

Bu arada, Demirhan Dir'in, Dir ailesinin 9 çocuğundan en küçüğü olduğu ve babasının bir otoparkta bekçilik yaptığı öğrenildi.

Polis, Demirhan'ın birlikte oyun oynadığı arkadaşlarından yardım almıştı
Polis, Demirhan'ın birlikte oyun oynadığı arkadaşlarından yardım almıştı

Demirhan Dir, 3 arkadaşı ile oynamak için D-100 Karayolu kenarındaki boş alana gitmiş, akşam olmasına rağmen evine dönmeyen oğlunun kaybolduğundan şüphelenen baba Abdülkerim Dir'in durumu polise bildirmesi üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

Arkadaşlarının verdiği bilgiler doğrultusunda çalışmalarını Haramidere çevresinde yoğunlaştıran ekipler, bölgedeki kullanılmayan tarihi köprünün bir gözünde Dir'e ait kıyafetler bulmuş ve bölgeye dalgıç ekipleri istenmişti. 

"SADECE BENİM ÇOCUĞUM GELMEDİ"

Kayıp çocuğun babası Abdülkerim "Dir, 4 tane çocuk oynamaya gelmişler ve köpek onları kovalamış. Yanındaki arkadaşının dediğine göre Demirhan böyle aşağı doğru koşmuş...  Diğer çocukların hepsi evlerine gitmiş sadece benim çocuğum gelmedi..." şeklinde konuşmuştu.

Sayfa Yükleniyor...