100 doğa harikası bu kitapta

"100 Doğa Harikası",  Türkiye'nin güzelliklerinden 100’ünü coğrafi oluşumlarının yanısıra bitki ve hayvan varlıklarıyla da gözler önüne seriyor.

13.04.2009 - 17:33

100 doğa harikası bu kitapta

Dağ, deniz, orman, subasan ormanı, delta, obruk, polye, volkan, göl, ova, kaya, peribacası, şelale, mağara, kanyon, vadi, kumsal, çöl, traverten, yüzen ada, meke...


Türkiye’nin sahip olduğu doğal oluşumların çeşitliliğini yansıtan kitap, aynı zamanda bu harika oluşumların yapısal özelliklerini, bitki örtüsünü ve hayvan varlığını fotoğraflarla sunuyor.

NTV Yayınları tarafından hazırlanan Türkiye’nin Kültür Mirası dizisinin dördüncü kitabı "100 Doğa Harikası",  hem Türkiye’nin güzelliklerini gösteriyor, hem de bu güzellikleri koruma gerekliliğini vurguluyor.

100 SERİSİ / DİĞER KİTAPLAR:

100 KALE
Türkiye’nin Kültür Mirası dizisinin ilk kitabı olan 100 KALE, binlercesi içinden en önemlileri sayılabilecek 100 tanesini kapsıyor. Her biri Türkiye’nin ayrı bir mücevheri oluşuyla, yüzyıllara dayanmış kimliğiyle, duruşuyla, geleceğe taşınmaya değer eserler yaratmayı teşvik etmesiyle zamana meydan okuyuşuyla öne çıkan 100 KALE; Faruk Pekin ve Hayri Fehmi Yılmaz imzasıyla.

100 CAM
NTV Yayınları, ilk küçük cam boncuktan başlayarak Anadolu ve Türk camcılığının binlerce yıllık tasarım ve sanayi yarışını simgeleyen 100 eseri 100 SERİSİ’nin ikinci kitabı 100 CAM da bir araya getirdi. Kitap Prof.Önder Küçükerman imzasını taşıyor.

100 KÖPRÜ
NTV Yayınları, bu yaşadığımız geçit coğrafyasında tarih boyunca konaklayan kavimlerden kalma, hayret uyandırıcı güzellikte, köprü deyip geçilemeyecek yüzlerce eseri 100 SERİSİ’nin üçüncü kitabı 100 KÖPRÜ de bir araya getirdi.

"100 Doğa Harikası"nın ardından "100 Serisi" önümüzdeki aylarda yeni serilerle devam edecek...

"100 Serisi", kitapçılarda ve özel internet fiyatıyla www.ntvyayinlari.com ’de.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...