11 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismara 6 yıl hapis

Trabzon'da tavşan besleme bahanesiyle kandırdığı 11 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan 48 yaşındaki zanlının cezası belli oldu. Olayın ortaya çıkmasının ardından sadece bir gün gözlatında tutulan zanlı, 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

İHA 24.09.2020 - 10:12 | Son Güncelleme : 24.09.2020 - 10:13

11 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismara 6 yıl hapis

Trabzon'da 11 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan zanlı 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

Olay, 2018 yılı Mart ayı içerisinde Ortahisar ilçesinde meydana geldi.

Bir sitede kapıcı ve güvenlik olarak görev yapan 48 yaşındaki A.K’nin, 11 yaşındaki S.’ye okuldan eve dönerken tavşan besleme bahanesiyle kandırarak cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

Olayın etkisiyle psikolojisi bulunan küçük kız, yaşadıklarını ertesi gün okulda arkadaşlarına anlattı. 

Küçük kızın ailesinin olayı öğrenmesinin ve A.K.’den şikayetçi olmasının ardından, Trabzon Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM), küçük kızın ifadesine başvurdu.

Küçük kızla yapılan görüşmenin ardından hazırlanan Adli Görüşme Değerlendirme Raporu’nda kızın psikolojik sağlığının iyi olmadığı tespit edildi.

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen, A.K.’nin yargılandığı davanın dördüncü celsesinde karar verildi.

7 TANIK DİNLENDİ

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, müşteki ve anne babası ile 7 farklı tanığın beyanlarından yola çıkarak çelişkili ifadeler veren şüpheli A.K.’nin kamu adına hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

Soruşturma evrakını inceleyen ve tarafları dinleyen mahkeme heyeti, sanığın farklı tarihlerde 2 kez küçük kıza cinsel istismarda bulunduğuna karar verdi. Heyet, A.K.’yi 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

SADECE BİR GÜN GÖZALTINDA KALDI

Mahkeme heyeti tarafından suçu işlediğine karar verilen A.K'nin, olayın yaşanmasının ardından sadece 13 Mart 2019’da 1 gün süreyle gözaltında tutulduğu öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...