118 cm'lik kurtarıcı

İstanbul Fatih'te boş bir binada meydana gelen çökme nedeniyle olay yerine gelen kurtarma ekibinden bir kişi dikkat çekti.

16.01.2014 - 06:43

118 cm'lik kurtarıcı

Fatih'te, kentsel dönüşüm için boşaltılan bir binada meydana gelen çökme sonrasında İstanbul 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği olay yerine gelerek inceleme yaptı.

İtfaiyenin müdahalesiyle yaralılar kurtarılırken, dernek üyeleri, herhangi bir çökme ve yan yatma ihtimaline karşı olay yerinde tedbir amaçlı bekledi

Bu esnada, ekipte bulunan 118 cm'lik boyuyla 32 yaşındaki Miraç Bayramoğlu dikkat çekti.

5 yıldır arama kurtarma ekibinde gönüllü olarak enkaz altında görev yaptığını belirten Bayramoğlu, “Fatih'te yaşanan bu olayı itfaiye ekiplerinden duyarak hızla olay yerine geldik. Çökme olan binadaki yapılan çalışmalar da bize gerek kalmadı fakat olası bir duruma karşı beklemedeyiz. Ben yer altı enkaz aramaları yapıyorum. Boyumun da avantajıyla insanlara daha kolay ulaşabiliyorum" dedi.

İstanbul 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği Başkanı Oksal Erev de, bütün üyelerin gönüllülük esasına uygun çalıştığını ifade ederek, "Miraç Bey de enkaz altı çalışma ekibimizde görevli. Bu tür olaylarda ve deprem gibi afetlerde boyu dolayısıyla çok çok avanjlı, bu konuda eğitimini de alan Miraç bize çok büyük destek veriyor" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...