12 ile kar uyarısı

Soğuk ve yağışlı hava yurt genelinde etkisini sürdürürken, Meteoroloji bugün ve yarın için kar uyarısı yaptı.

09.02.2012 - 10:09

12 ile kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan uyarıda, “Bugün günü başlayacak olan kar yağışının; Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Düzce, Bolu, Zonguldak, Adıyaman, Diyarbakır ile Bitlis, Muş, Tunceli, Bingöl illeri başta olmak üzere Doğu Anadolu bölge geneli, gece saatlerinden sonra ise Rize, Artvin, Trabzon, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun olacağı tahmin edilmektedir. Cuma günü gece saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışının oluşturabileceği; ulaşımda aksama, görüş mesafesinde azalma, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi.

İSTANBUL BEYAZA BÜRÜNDÜ
İstanbul'da dün başlayan kar yağışı, gece de aralıklarla devam etti. Kar yağışının geçen haftaki etkisi görünmezken, Avrupa Yakası'nda yer yer sulu kar yağışı da görülüyor.

İKİ İLÇEYE TİPİ UYARISI
Meteoroloji Çatalca ve Silivri için kuvvetli kar yağışı uyarısı yaptı. Yapılan açıklamada, "İstanbul'un Çatalca ve Silivri ilçelerinde kar yağışının etkisini arttırarak kuvvetli sağanak ve tipi şeklinde devam etmesi beklenmektedir. Kar yağışının oluşturabileceği ulaşımda aksama, görüş mesafesinde azalma, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.

TÜRKİYE GENELİ YAĞIŞLI
Türkiye geneli yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı, Ege, İç ve Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde görülecek yağışların Hatay, Antalya'nın doğu ilçeleri ve Anamur çevreleri, Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Zonguldak, Bolu, Düzce, Osmaniye, K.Maraş, Adıyaman, Diyarbakır ile Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis çevreleri başta olmak üzere Doğu Anadolu bölgesinde, Tekirdağın Saray, Çerkezköy ve Çorlu çevreleri, Kırıklarelinin Vize ve Demirköy ilçelerinde, gece saatlerinden sonra Rize, Artvin, Trabzon, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Trakya ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Rüzgarın Akdeniz ile Doğu bölgelerde güneyli yönlerden, diğer yerlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyıları ile Doğu Akdeniz’de kuvvetli (50-70 km/s) ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...