13 trafik polisi gözaltında

Ankara Emniyet Müdürlüğünün gerçekleştirdiği operasyonda, rüşvet aldıkları iddia edilen 13 trafik görevlisi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 23.02.2010 - 14:28

Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü görevlileri, bir istihbaratı değerlendirerek, trafik görevlilerinin ''teşekkül oluşturarak'' otobüs ve kamyon sürücülerinden rüşvet aldığını belirledi.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı’ndan alınan izin çerçevesinde, ''Çürük Elma'' adı verilen projeli bir çalışma başlatıldı.

Yaklaşık 6 ay süren çalışmanın ardından rüşvet aldıkları iddia edilen bölge trafik şube müdürlüğünde görevli 11'i polis memuru, 2'si komiser olmak üzere 13 görevli gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında ayrıca, aralarında yolcu taşıyan halk otobüslerinin kurduğu taşıma kooperatiflerinin yöneticileri, yolcu otobüsleri, beton kamyonları ile yük taşıyan kamyon sürücülerinin bulunduğu 25 kişi de yakalandı.

Emniyet yetkilileri, polisin içerisinde bulunan ve rüşvet aldıkları belirtilen kişilere yönelik titizlikle çalışmaların sürdüğünü belirterek, ''Diğer kurumlardaki yolsuzlukların üzerine nasıl gidiyorsak kendi içimizdeki bu tür olayları da aynı titizlikle takip ediyoruz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...