14 yaşındaki çocuğa cinsel istismara 6 yıl hapis

İstanbul'da 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismar davası karara bağlandı. Olay anında uyuşturucunun etkisi altında olduğunu söyleyen sanık, 6 yıl 8 ay hapis cezası aldı.

Anadolu Ajansı 04.01.2019 - 11:59

14 yaşındaki çocuğa cinsel istismara 6 yıl hapis
Arşiv

İstanbul Başakşehir'de 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen sanığa 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık M.Ş. ile tarafların avukatları katıldı.

Cumhuriyet Savcısı Ercan Altuncu, mütalaasında sanık M.Ş'nin "çocuğun cinsel istismarı" suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Duruşmada, savunma yapan tutuklu sanık M.Ş, böyle bir suçtan yargılandığı için utanç duyduğunu belirterek, "Olay tarihinde uyuşturucu maddenin etkisi altındaydım. Kendimde değildim. Böyle bir olayı gerçekleştirdiğimi olaydan bir hafta sonra ablamın söylemesi üzerine sosyal medyadan ve videolardan öğrendim. Videoları izlediğimde kendimi gördüm. Bir çocuğa arkadan sarılıyorum, niçin sarıldığımı bilmiyorum. Uyuşturucu maddenin etkisi altında bu suçu işledim. Bilinçli bir şekilde hareket etmedim, çok pişmanım" ifadelerini kullandı.

BERAAT İSTEDİ

Mağdurun ailesinden özür dileyen sanık M.Ş, beraatini istedi. Mahkeme heyeti, sanık M.Ş'ye olay tarihinde 15 yaşından küçük olan mağdura cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 8 yıl hapis cezası verdi.

Sanığa verilecek cezanın failin geleceği üzerindeki etkilerini göz önünde bulunduran mahkeme, sanığın cezasını 6 yıl 8 aya düşürdü. Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

22,5 YILA KADAR HAPİS İSTENMİŞTİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Başakşehir'de 25 Haziran 2018'de mağdur B.Y'nin marketten ekmek alarak evine döndüğü, bu sırada sanık M.Ş'nin mağdura sıkı şekilde sarıldığı, yol üstünde bulunan çalılık bölgeye götürdüğü, mağdurun bu duruma direnerek ve bağırarak tepki gösterdiği ve sanığın olay yerinden kaçtığı anlatılmıştı.

İddianamede, sanık M.Ş'nin "çocuğun cinsel istismarı" suçundan 12 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenmişti.

ÇOCUĞA CİNSEL İSTİSMAR KAMERADA

Sayfa Yükleniyor...