14 yaşındaki kıza cinsel istismar iddiası: 8 tutuklama

Adana'nın Yumurtalık ilçesinde 14 yaşındaki kıza cinsel istismar iddiasıyla gözaltına alınan 23 kişiden 8'i tutuklandı.

Anadolu Ajansı 09.06.2015 - 06:47 | Son Güncelleme : 09.06.2015 - 09:44

14 yaşındaki kıza cinsel istismar iddiası: 8 tutuklama

Adana'nın Yumurtalık İlçesi'nde 8'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 23 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Adı açıklanmayan ve bir süredir kayıp olan küçük kızın ailesi, çocuklarının Yumurtalık İlçesi'nde İ.Ş. ve N.R.'nin yanında olduğunu tespit etti.

İddiaya göre eve giderek 'Kızımız buradaymış, almaya geldik' diyen aile, şüphelilerin 'Kızınız burada değil' sözü üzerine Yumurtalık İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi oldu.

Bunun üzerine eve operasyon düzenleyen polis, İ.Ş. ve N.R.'yi kaçmak üzereyken kızla birlikte yakaladı.  Cinsel istismara maruz kaldığı iddia edilen küçük kızın emniyetteki ifadesi üzerine polis, kentte geniş çaplı bir operasyon başlattı ve toplam 23 kişi gözaltına alındı.

Operasyonda, küçük kıza cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 23 kişi gözaltına aldı. Şüpheliler dün akşam Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulanan şüphelilerden 18 yaşının altında olduğu belirlenen 7 kişi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken, 16 kişi ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan 16 şüpheliden 8'i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 8 kişi de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sayfa Yükleniyor...