Erzurum Pasinler'de görev yapan 23 yaşındaki Türkçe öğretmeni, 6 Nisan günü okuldan çıkıp evine dönerken saldırıya uğramıştı. Öğretmene tecavüz edemeyince başına taşla vuran ve bıçaklayıp kaçan saldırgan, robot resimlerden yola çıkılarak İzmir'de yakalandı.

Deliller üzerinde titizlikle çalışan polis, robot resme benzeyen bir kişinin olay sırasında bölge görüldüğünü belirledi. Şüphelinin izini süren polis, saldırganın İzmir'de ailesinin yanına gittiğini belirledi.

Uçakla Erzurum'a getirilecek şüpheli, teşhis etmes için 23 yaşındaki öğretmene gösterilecek.

Bu arada, öğretmene saldıran şüphelinin 30 Aralık 2009 tarihinde de benzer şekilde üniversite öğrencisi genç bir kıza da saldırdığı ortaya çıktı.

Atatürk Ünivesitesi öğrencisi 20 yaşındaki M.G., yaklaşık 15 ay önce yaşadığı olayın şokunu hala üzerinden atamadığını belirtti. Üniversite öğrencisi uğradığı saldırıyı şöyle anlattı:

"Okuldan çıkmış eve gidiyordum. Hava yeni kararmıştı. Yolda sadece ikimiz vardık. Telefonla konuşarak önümde yürüyordu. Karakola yakın olan peri bacaları bölgesine geldiğimizde yavaşladığı için ben öne geçtim.

Bir süre sonra elle arkadan taciz etti. Ben bağırınca da tekme- tokat vurmaya başladı. A.K. öğretmen gibi direndim. Üstüm başım çamur olmuştu. Adam benim iki katım kadardı. Elleriyle tutup kafamı defalarca parkın demirlerine vurdu.

Cebinden çıkardığı bıçakla da yaralayacaktı ki, iki kadın bize doğru gelmeye başladı. Onları görünce kaçtı. Sağ kolum bileğimden kırılmış ve kanlar içinde kalmıştım."