15 gün kanalizasyon suyu içti, yanlışlıkla!

İddiaya göre, telefon hattı çalışmaları sırasında evin içme suyu şebekesi patladı ve şebeke yanlışlıkla kanalizasyon şebekesine bağlandı. Ev sahibi rahatsızlanarak hastanede tedavi gördü ve şimdi şikayetçi.

Anadolu Ajansı 05.08.2010 - 00:06

15 gün kanalizasyon suyu içti, yanlışlıkla!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, telefon hattı çalışmaları sırasında evinin patlayan içme suyu şebekesinin yanlışlıkla kanalizasyon şebekesine bağlandığını ve musluğundan 15 gün boyunca kanalizasyon suyu aktığını ileri süren kişi, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Manavgat'ta yaşayan Hediye Keleş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk Telekom'un telefon hatlarını çeken müteahhit firmanın çalışanlarının Aşağıhisar Mahallesi'ndeki çalışması sırasında, 4503 Sokak'taki evinin içme suyu şebekesini patlattıklarını ve şebekeyi daha sonra içme suyu yerine, kanalizasyon şebekesine bağladıklarını iddia etti.

Evindeki musluktan 15 gün süreyle kanalizasyon suyu kullandığını kaydeden Hadiye Keleş, rahatsızlanarak Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldığını ve kanalizasyon suyu kullandığı için vücudunda enfeksiyon oluştuğunu ileri sürdü.

Tedavisinin ardından evine dönerek suyu analiz ettirdiğini vurgulayan Keleş, analizde, musluktan akan suyun kanalizasyon suyu olduğunun ortaya çıktığını belirtti.

Keleş, bunun üzerine Manavgat Belediyesi'ne başvurarak, içme suyu şebekesinin yeniden bağlanmasını istediğini ve ekiplerin, kanalizasyon şebekesine bağlanan içme suyu şebekesini değiştirdiklerini söyledi. Yanlışlığı yapanların cezalandırılmasını istediğini anlatan Hadiye Keleş, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, konuyu yeni öğrendiğini, gerekli incelemelere başlayacaklarını bildirdi.

Manavgat Telekom Müdürü Talip Ayan ise, o bölgede fiber optik kablo çalışmalarını ihaleyle bir firmaya verdiklerini kaydetti. Ayan, konu hakkında inceleme yapacaklarını ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...