15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şüpheli araç alarmı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şüpheli araç alarmı yaşandı. Bipolar hastası olduğu belirtilen R.C.Ç., üzerinde "SMA" yazan otomobille köprüde trafiği durdurdu. Bunun üzerine emniyet, köprüyü çift taraflı olarak trafiğe kapattı. 1,5 saat süren ikna çalışmaları sonrası şüpheli teslim oldu. Şüphelinin gözaltına alınmasının ardından köprü tekrar trafiğe açıldı. Ancak köprü trafiğinin uzun süre kapalı kalması sonucu yollarda uzun araç kuyrukları oluştu.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şüpheli araç alarmı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü, saat 22.00 sıralarında bipolar hastası olduğu belirtilen R.C.Ç.'nin üzerinde 'SMA' yazan otomobil ile köprü üzerine gelerek yolu trafiğe kapatması nedeniyle güvenlik tedbiri olarak çift yönlü trafiğe kapatıldı.

R.C.Ç. polis ekiplerinin yaklaşık 1,5 saat süren ikna çalışmalarının ardından teslim oldu. R.C.Ç.'nin teslim olmasının ardından, ilk olarak Anadolu'dan Avrupa'ya geçiş trafiğe açıldı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şüpheli araç alarmı - 1

ALİ YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

Olayla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "15 Temmuz Şehitler Köprüsünde, üzerinde SMA yazan bir aracın saat 22.14'te yolu kapatması nedeniyle köprü trafiği çift yönlü olarak trafiğe kapatılmıştır. Aracı kullanan R. C. Ç. adlı şahsın 1,5 yıldır bipolar tedavisi gördüğü tespit edilmiştir. Emniyet görevlilerimiz şahısla müzakere etmiş ve şahıs ikna edilip teslim alınmıştır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir" dedi.

KÖPRÜ YENİDEN TRAFİĞE AÇILDI

Şüphelinin polis ekiplerince gözaltına alınmasının ardından köprü tekrar trafiğe açıldı.

Şüpheli sorgulanmak üzere Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğüne, otomobil ise Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğüne götürüldü.

trafiğinin uzun süre kapalı kalması sonucu yollarda uzun araç kuyrukları oluştu.

KIRMIZI KABLOLU BİR PİM TUTTUĞU GÖRÜLDÜ

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bir şüphelinin aracıyla yolu kapatarak yaptığı eylemin detaylarına ulaşıldı.

Alınan bilgiye göre, köprüde duran aracı fark eden polis ekipleri, otomobilin yanına gittiklerinde sürücü koltuğunda oturan kişinin elinde kırmızı kablolu bir pim olduğunu gördü.

Durumu polis merkezine bildiren ekipler, tedbir amacıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü trafiğe kapattı. Bu sırada olay yerine Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, takviye kuvvet ve müzakereci polisler sevk edildi.

DEVLETİN SMA HASTALARINA YARDIM ETMESİ İÇİN YAPMIŞ

Araçtaki R.C.Ç'nin, teslim olması için görüşen müzakereci ekiplere, devletin SMA hastalarına yardım etmesi için böyle bir eyleme başvurduğunu ve bir devlet büyüğü ile görüşmek istediğini söylediği belirtildi.

Yaklaşık 1 saat süren görüşmelerin ardından şüphelinin polis ekiplerince teslim alındığı kaydedildi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şüpheli araç alarmı - 2

Sayfa Yükleniyor...