NTV

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde trafiği durduran eylem

DHA

Türkiye

İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde gazi olduğu belirtilen bir kişi ''dolandırıldığı'' gerekçesiyle eylem yaptı. Köprüde trafiğin durmasına da neden olan eylemci, yaklaşık 1 saat sonra polise teslim oldu.

Son dakika haberi! 

İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde eylem yapan kişi nedeniyle trafik Ankara istikametinde bir süre durdu.

Olay, saat 18.50 sıralarında meydana geldi. Ankara istikametinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerine gelen Metin Yılmaz, aracını iki şeridi kapatacak şekilde park etti.

Aracına, Güneydoğu gazisi olduğunu ve dolandırıldığını ileri süren yazıların olduğu pankart asan Metin Yılmaz, havaya ateş etmeye başladı. Durumun bildirilmesi üzerine aralarında özel harekatçıların da bulunduğu çok sayıda polis ekibi olay yerine sevk edildi. Polis, eylem nedeniyle Ankara istikametinde trafiği kapattı.

Özel harekat polisleri, eylem yapan Metin Yılmaz'ın çevresinde önlem aldı. Bu sırada müzakereci polisler Metin Yılmaz ile konuşarak, onu ikna etti.

Yılmaz, müzakereci polislere elindeki tabancayı verdikten sonra teslim oldu. Yaklaşık 1 saat süren eylemin ardından gözaltına alınan Metin Yılmaz, Köprü Koruma Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Köprünün trafiğe açılmasıyla duran trafik normale döndü. 

Üzerindeki pankart sökülen araç, Köprü Koruma Şube Müdürlüğü'ne çekildi. Olay yeri inceleme ekipleri, şüphelinin eylem yaptığı bir şeridi trafiğe kapatarak delil araştırması yaptı. Olay yerinde 10'u aşkın boş kovan bulunduğu öğrenildi.

Metin Yılmaz'ın polisteki ilk ifadesinde, Güneydoğu gazisi olduğunu ve amcasının oğlu tarafından bütün parası alınarak dolandırıldığı için böyle bir eyleme giriştiğini söylediği öğrenildi.

ETİKETLER