Bahçeli: 15 Temmuz yeni bir istila denemesiydi

İstanbul Yenikapı bugün tarihi bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti, CHP ve MHP liderleri ile halk ''Demokrasi ve Şehitler Mitingi''nde bir araya geldi. Mitingte konuşan MHP Lideri Bahçeli ''15 Temmuz yeni bir istila denemesiydi. Haçlı emellerinin taşıyıcılığını yapan FETÖ, Türkiye'nin kalbine nişan aldı'' dedi.

bahçeli yenikapı.jpg

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Yenikapı'da düzenlenen ''Demokrasi ve Şehitler Mitingi''nde konuştu.

''BAHTİYARIM ÇÜNKÜ...''

Katılımcıları selamlayan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Yurdun her köşesinden gözü kulağı burada olan kardeşlerimi bağrıma basıyorum. Heyecanınız güç veriyor, nurlu geleceği ve zorla dayatılan geceyi aydınlatıyor. Tüm Türkiye'yi hasretle kucaklıyor, hepinize sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum. Göğsümüzü kabartacak bu ihtişamlı coşkudan görüyorum ki, üzerimizde oynanan oyunlara, aramıza sokulmak istenen fitnelere rağmen cesaretle dik durdunuz. Al bayrağımızı gururla yükselttiniz. Şehitlere yüreklice sahip çıktınız. Kardeşliği inançla savundunuz. Hainlere dersini çekinmeden verdiniz. Teröristlere haddini bildirdiniz. Yenilgi nedir tanımadınız, 'Ben de varım ve buradayım' dediniz. 'Yıkılmadım ve ayaktayım' diyerek Yenikapı'ya koştunuz, yeni bir dirilişin müjdesini verdiniz. Bahtiyarım, çünkü Türkiyemizin şahlanışını gururla izliyorum. Mutluyum, çünkü millet burada, irade burada, inanç burada, bükülmez bilek, eğilmez baş, yenilmez milli kudret burada, bu meydandadır. Türkiye tüm güzellik ve görkemiyle yeni bir sefere Yenikapı'dan başlamaktadır. Türk milleti kaderine sahip çıkmaktadır. Hepinizle övünüyorum, Türk milletiyle iftihar ediyorum. 15 Temmuz'da felaketimizi projelendirdiler. 15 Temmuz'da son nefesi vermemizi gözlediler. Fetullahçı Terör Örgütü, milletimizin helali olan savaş uçaklarıyla saldırdı. Helikopterler tepemizde uçuştu, bombalar, kurşunlar üzerimize yağdı. 15 Mayıs 1919'da İzmir işgal edilmişti. İstanbul, 16 Mart 1920'de işgale uğramıştı. Biliniz ki, 15 Temmuz yeni bir istila denemesi, yeni bir kıyım ve yıkım hamlesiydi. Mondros'ta çerçevesi çizilip Sevr'de dayatılan imha planları 15 Temmuz'da yeniden gün yüzüne çıkarıldı. 'Su uyur düşman uyumaz' sözü bir kez daha anlam ve karşılığını buldu. Zalimler, hainler, emperyalizmin maşaları bu defa Türk askeri kılığına girdiler. Milletin silahını yine millete çevirdiler. Milletin imkanlarını kullanarak yine millete öldürücü darbe vurmak istediler." 

"İBLİSE RUHUNU SATAN VAİZ"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, alim ve hoca görünümlü bir teröristin sığındığı Pensilvanya'dan estirdiği beddua seanslarıyla, nefret söylemleriyle, öfke nöbetleriyle çetesine, cinayet örgütüne "Türkiye'ye vurun" emri verdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"İblise ruhunu satan bu vaiz, Müslüman görünümlü bu Voyvoda; vandallıkta, ihanette Türk ve Türkiye düşmanlığında doruğa çıktı, fitne ve münafıklıkta rekorlar kırdı.

''FETÖ TÜRKİYE'NİN KALBİNE NİŞAN ALDI''

Haçlı emellerinin taşıyıcılığını yapan FETÖ, Türkiye'nin kalbine nişan aldı. Tarihi şark planının hissedarları FETÖ'yü Türk milletine saldırttı. Türk vatanını çekemeyen, üzerine çöreklenmek isteyen, milletimizin varlığından rahatsız olan ne kadar kanı bozuk olan çevre varsa FETÖ'nün sırtını sıvazladı, eline silah tutuşturdu.

''627 YIL ÖNCE KOSOVA'DA MAĞLUP OLANLARIN YENİ BİR KALKIŞMASI''

15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü; 627 yıl önce Kosova'da mağlup olanların yeni bir kalkışmasıdır. 620 yıl önce Niğbolu'da ezilenlerin tekrardan başını kaldırmasıdır. 572 yıl önce Varna'da, 563 yıl önce İstanbul'da, 490 yıl önce Mohaç'ta döktükleri kanda boğulduklarını sandıklarımızın yeniden karşı harekatıdır. 15 Temmuz'da TBMM'yi, emniyet ve istihbarat kuruluşlarını bombalayıp, sivil ve masum vatandaşlarımızı katledenlerle; 101 yıl önce Çanakkale kıyılarına gelip üzerimize ateş saçanlar aynı karanlık yolun yolcusudur. Bunlar Müslüman Türk'ün canıyla beslenen, hayat ve varlık haklarını çiğnemekle görevlendirilen yaratılmışların en aşağısı, en alçağıdır. Ama unuttukları, ihmal ettikleri Türk milletinin asaleti ve gücüdür.

''15 TEMMUZ'DA TANKIN ÖNÜNE MİLLİ VİCDAN DİKİLDİ''

15 Temmuz'da tankın önüne milli vicdan dikildi. 15 Temmuz'da mütecaviz ve melun girişime millet 'dur' dedi. Demokrasinin namusunu, cumhuriyetin şeref ve kazanımlarını sizler korudunuz, milli sipere sizler yattınız. Helal süt içmiş hangi vatan evladı, 15 Temmuz akşamındaki böyle bir tablo karşısında suskun kalabilirdi? Kim, milletimize biçilmek istenen bu kefeni kader diye kabul edebilirdi? Hangi millet ve vatan sevdalısı kardeşim olanları hazmedebilirdi? Tanı ağarmayan zifiri geceye mahkum etmek istediler, itiraz ettiniz. İradenizi çalmak istediler, reddediniz. Yeri geldi tankın önüne yattınız. Yeri geldi kurşunların üzerine tıpkı gül bahçesine girercesine yürüdünüz. Ateşe, kine, nifaka kafa tuttunuz, ihanete bu aziz vatanı dar ettiniz. Çünkü siz Türk milletisiniz. Çünkü siz Türkiyesiniz. Sizler büyük bir ecdadın, muazzam bir tarihin mirasçılarısınız."

Bahçeli, "Demirlemiş düşman gemilerini parmağıyla işaret eden Turgut Reis, Preveze’de haçlı donanmasını deviren Barbaros aynen sizin gibiydi. Müslüman Türk'ü Avrupa’ya taşımaya yemin ederek canlarını Hakk’a emanet etmiş akıncı beyleri sizler gibi inanç doluydu. Bağrına saplanan oklara rağmen surlara bayrak diken şehit sancaktarlar da sizin gibi şanlıydı" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, İzmir’in işgaline 'hayır' deyip silahına sarılan Hasan Tahsin ile Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda hainlere tek başına direnen ve ardından şehit düşen Astsubay Ömer Halisdemir'in aynı kahramanlık destanının farklı zamanlarda yaşayan neferleri olduğunu aktardı.

Şehit Özel Harekatçı polisler arasında bulunan Demet Sezen'in, Gülşah Güler ve 2 çocuk annesi Sevda Güngör'ün, 96 yıl önce düşman karargahının 10 adım önünde şehit düşen Tayyar Rahmiye Hanım kadar cesaretli ve korkusuz olduğunu belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

"Ankara Gölbaşı Özel Hareket Daire Başkanlığı'na, F-16 uçaklarıyla saldırıp 51 evladımızı şehit eden hainler, onların destekçileri, yardım ve yataklık yapan işbirlikçileri asla Türk milletini pes ettiremezler, sırtını yere getiremezler. Türk milleti, küresel mahfillerde yazılan senaryoların farkındadır. Dost görünümlü düşmanları, Müslüman kisveli müşrikleri, ağlaya sızlaya merhamet istismarı yapıp sonra da terörizmin sofrasına hizmetkarlık yapan takiye ustası hainleri tanımaktadır. Bu vatan üç beş teröristin keyif ve sözde vaazlarıyla düşmeyecektir. Zira bu vatan, toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duranlarındır. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Ve üzerinde yaşadığımız topraklar vatandır, nitekim tertemiz şehit kanıyla yoğrulmuş, karılmış ve karışmıştır."

Bahçeli, 15 Temmuz'da şehit olanların kanlarının toprakla buluştuğunu anlatarak, Anadolu'nun ebedi Türk yurdu olduğunun, bölünmeyeceğinin, parçalanmayacağının adeta tescillediğini söyledi.

Devlet Bahçeli, "FETÖ ve ihanet yoldaşı PKK, IŞİD, PYD ve YPG'nin şehit ettiği tüm kardeşlerimize, Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. 15 Temmuz terörist saldırısında yaralanan vatandaşlarımıza şifalar temenni ediyorum. Diyorum ki şehitler ölmez, vatan bölünmez" ifadesini kullandı.

"KUTUPLAŞMA VE CEPHELEŞMELERİ, BIÇAK GİBİ KESMELİYİZ"

Bugün düzenlenen mitingle Türkiye'nin tek yürek olduğunu gösterdiğini dile getiren Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ayrımız, gayrımız yoktur. Müştereklerimiz, farklılıklarımızdan daha çoktur. Ecdadımızın hayır dualar�, şehitlerimizin hatıra ve vasiyetleri, hepimizin namusuna emanettir. Birliğimizi kararlı şekilde korumalıyız. Kutuplaşma ve cepheleşmeleri, bıçak gibi kesmeliyiz. Şehitlerimizin ruhları, şehit analarının göz yaşları, yetimlerin yürek yaraları, nesillerin gelecek ümitleri bizimledir, yanımızdadır ve aramızdadır. Sizler darbe heveslerini, teröristlerin kursaklarında bıraktınız. Devlete ve millete meydana okuyan çürümüşleri, elinizin tersiyle ittiniz. Bu nedenle 15 Temmuz bir milat, bir dönüm noktasıdır. Nereli olursanız olunuz, ister güneyden ister kuzeyden, isten doğudan ister batıdan, kim olursanız olunuz, ülkemin neresinde doğarsanız doğunuz, kökünüz, kökeniniz, mezhebiniz ne olursa olsun, 'vatanım, bayrağım, milletim, demokrasim, şehitlerim, kardeşliğim ve mukaddesatım' demek için Yenikapı'yı doldurdunuz. Bu ruh devam ettiği müddetçe hiçbir hain bize yanaşamayacaktır. Milli birlik ve kardeşliğimiz sağlam kaldığı müddetçe, hiçbir çıldırmış, hiçbir hayasız ve vicdansız, Türkiye'ye saldırmayı aklından bile geçiremeyecektir.''

Bahçeli, yeni bir sayfa açılmasını isteyerek, milli bir uzlaşmayla, hukukun üstünlüğünü gözeterek, insan hak ve özgürlüklerini muhafaza ederek, geleceğin haritasının çizilmesi gerektiğini anlattı.

"BİZANSLI DİYOJEN'İN NESLİ, FIRSAT KOLLAMAKTADIR"

Türkiye'nin tarihsel haklarını lekelemeye cüret edenlerin şaşkına çevrilmesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, "Bu arada Türk askeri topyekün darbeci ve suçlu görülmemelidir. Ordu-millet dayanışması canlandırılmalı, Mehmetçik gözden, gönülden çıkarılmamalıdır. Bu sisli ve tereddütlü ortamda mazlum vatandaşlarımız ve kamu görevlileri mağdur edilmemelidir. Suçsuzu suçludan ayıracak adalet şuuru, eksiksiz ve faal olmalıdır. Yeni manda özlemlerine geçit vermeyelim" dedi.

Bahçeli, "Bu milleti himayesi altına almaya kalkışan vesayetçi odaklara şans tanımayalım. Bizanslı Diyojen'in nesli, fırsat kollamaktadır ve 15 Temmuz bunun ispatıdır. Tekfurların varisleri devredir. İstanbul'u kaybeden Konsantin'in torunları, iştahla dağılmamızı beklemektedir" değerlendirmesinde bulundu.

Devlet Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Merzifonlu Kara Mustafa Paşa karşısında kabuslar gören Viyana, boğazın sularına gömülmüş kraliyet donanması, Anadolu'dan defolup giden yedi düvel, tarihsel hesabı görmek için sabırsızdır. Nene Hatun, Aziziye tabyalarından sökülüp atılan Ermeni çeteleri karşısında nasıl devleşmişse bizler de Türkiye karşıtı cepheye öyle hareket etmeliyiz. Anımız birdir, adımız birdir, biz Türk milletiyiz. Yedi bölge, dört mevsim, 81 vilayetle Türkiye'yiz. Kültür ve medeniyet beşiği bu topraklarda yeni bir Fetret Devri'ne izin veremeyiz, vermeyeceğiz. Taht kavgası değil, talih ve tarih ortaklığıyla istikbale yürümeli, istikbalimizi müdafaa etmeliyiz. Tükenmemiş düşmanlıkların hedefindeyiz, unutulmamış yenilgilerin karşı mevzisindeyiz. Bugün yaşadıklarımızın kökü geçmişte, derinlerdedir. Türklüğe karşı bin yıldır sinmiş husumet, saklandığı yerden yeniden doğrulmuştur. Bu tam bir hesaplaşmadır. Biz hasbi olursak, biz kesrete yüz çevirip, Vahdet Denizi'ne hep birlikte açılırsak bizi kimse yenemez, bize kimse boyun eğdiremez."

"BAŞARMAKTAN BAŞKA ÇAREMİZ YOKTUR"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, bin yılın kaynaştırdığı Türk milletinin oyunları boşa çıkaracağını belirterek, bunun şartının kısır ve sanal çekişmelere son verilmesi olduğunu söyledi.

Bahçeli, "Tuzaklar tümden bozulacaktır. Millet, yediden yetmişe yeniden doğacak, tereddüt ve tehditlerin perdesini yırtıp atacaktır. Tarih boyunca yurduna alçakları uğratmamak uğruna göğüslerini siper eden ecdadımızın bizlerden beklentisi budur" diye konuştu.

Şehadet, gazilik deyince albayrağı görünce, İstiklal Marşı'nı duyunca gözleri hasretle yaşarmayan,göğüsleri gururla kabarmayan, yürekleri coşkuyla çarpmayan, vicdanları titremeyen ile paylaşacak ekmeğin olmayacağını aktaran Bahçeli, "Onları iyi belleyiniz, onlar asla ve asla bizden değildir. Onlar kuzu postuna bürünmüş, kripto canavarlarıdır. Vatan sahipsiz değildir, millet yetim değildir, devlet öksüz değildir. İçten ve dıştan kuşatılan Türkiye, iman, sadakat ve sevda dolu milli kalplerle yükselecek, yükseldikçe başı arşa değecektir. 15 Temmuz'da yaptınız, bundan sonra da çemberi yaracak ve ülkeyi kurtaracak olan yine sizlersiniz" değerlendirmesinde bulundu.

Başarmaktan başka çare olmadığını belirten Bahçeli, "Bağımsız yaşamaktan başka seçeneğimiz yoktur. Devleti kanser gibi sararak yok oluşumuzu projelendiren FETÖ ve efendilerini tasfiye ve telin etmekten başka yol bulunmamaktadır. Tuzaklarla dolu engelleri aklımızla, ferasetimizle, faziletle bereketlenmiş kalplerimizle birer birer aşıp mutlaka Türkiye'yi sonsuzluğun ufuk çizgisine taşıyacağız. Muhtaç olduğumuz kudret, inanç, cesaret ve müjde, İstiklal Marşımızın satırlarında vardır. 'Korkma', diye başlıyor İstiklal Marşımız, 'Korkma, korkma, varsın ihanet karanlık sokaklarda kol gezsin. Korkma, yine bütün dünya karşımıza geçsin. Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak / Yurdumun üstünde tüten en son ocak" ifadelerini kullandı.

''TERÖRİSTBAŞI GÜLEN'İ VERMEMEK İÇİN BİN DEREDEN SU GETİREN ABD'YE...''

Bahçeli, FETÖ ile küresel güçlerin tetikçiliğini yapan diğer cinayet ve ihanet çetelerinin de kökünü hep birlikte kurutmak zorunda olduklarını, aksi halde yarın Mahkeme-i Kübra'da bunun hesabını veremeyeceklerini ifade ederek, "Bize vatan bırakan şehitlerimizin yüzüne bakamayız. Hala teröristbaşı Gülen'i ülkemize vermemek için bin dereden su getiren ABD'ye, 15 Temmuz'u anlamayan Vatikan kafasına, darbecileri kollayan ve açık tavır göstermeyen tüm ülkelere karşı Türkiye'nin büyüklüğünü gösterelim. Bir olalım, diri duralım. Türkiye Cumhuriyeti var olacaktır, teminat sizlersiniz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacaktır, güvence yine sizlersiniz" dedi.

Türk milletinin birlik ve dayanışmasının daim olmasını temenni eden Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı:

"Rabbim aziz milletimden razı olsun. Biliniz ki inanıyorsanız üstünsünüz, zaferi kazanacak olan da sizlersiniz. Bugün değeri çok daha iyi anlaşılan bir mücadelenin kahramanı ve devletimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk ile silah ve dava arkadaşlarının aziz hatırasını, bir kez daha saygı ve şükran duygularımla anıyorum. Bu vesileyle, tarih boyunca Türklüğü yaşatmak uğruna hayatlarını feda eden kahraman ecdadımızı, bugün teröristlerle mücadele ederken şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimizi, aziz vatandaşlarımızı ve gazilerimizi rahmet ve minnet duygularımla yad ediyorum. 15 Temmuz'dan beri 22 gündür tutulan demokrasi nöbetinin ve bugünkü mitingimizin hayırlı olmasını niyaz ediyor, emeği ve katkısı geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Şu anda Türkiye'nin birçok meydanında bizleri izleyen vatandaşlarıma, en kalbi duygularımı iletiyorum. Ne mutlu Türküm diyene."

Sayfa Yükleniyor...