15 yaşındaki kızı evlenme vaadiyle kandırdılar

Adana'da 15 yaşındaki kızı para karşılığı cinsel ilişkiye zorladıkları iddia edilen 7 kişiden 6'sı tutuklandı.

Anadolu Ajansı 28.03.2011 - 15:49

Yaklaşık 1 ay önce, ailesi tarafından kayıp olduğu başvurusu yapılan 15 yaşındaki G.Y'nin, Şehit Özer Özkaya Polis Merkezi’ne cinsel saldırıya uğradığı ve fuhşa zorlandığını iddia ederek başvurması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ile Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.

İlköğretimi tamamladıktan sonra okula gitmeyen ve psikolojik sorunları nedeniyle Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde tedavi gördüğü belirtilen G.Y'nin, erkek arkadaşı 17 yaşındaki Abdullah T. tarafından evlenme vaadiyle kandırıldığı belirlendi.

Evleneceğini söyleyerek kaçırdığı G.Y. ile bir süre birlikte olan Abdullah T'nin daha sonra genç kızı, Namık Kemal Mahallesi'nde oturan Ömer B. ve Nurhan B. çiftinin evine bıraktı.

Ömer B. ve Nurhan B. tarafından erkeklerle para karşılığı cinsel ilişkiye zorlandığı iddia edilen genç kızın, daha sonra H.K'nin evine bir günlüğüne bırakıldığı ve genç kızın polis merkezine gelerek şikayette bulunduğu öğrenildi.

Yapılan çalışma sonucu Abdullah T., Ömer B., Nurhan B. ile genç kızla cinsel ilişkiye girdiği belirtilen Erdal S, Arif Ç, Yasin Y. ve Ali S. gözaltına alındı.

G.Y. ifadesinin alınmasının ardından savcılık kararıyla Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Şükrü Tülay Yetiştirme Yurdu’nda koruma altına alındı.

''Çocukların cinsel istismarı'', ''kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma'' suçlamalarıyla adliyeye sevk edilen zanlılardan Nurhan B. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, diğer zanlılar tutuklandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...