İzmir'de bir lise öğrencisi, çalıştığı oteldeki elektrik kaçağı nedeniyle hayatını kaybetti. 

Olay, Çeşme ilçesinde 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşandı. 

Lise öğrencisi Hüseyin Çoşgun, okul masraflarını karşılamak için komi olarak çalıştığı otelde elektrik akımına kapıldı.

Hüseyin Coşgun, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede 8 gün sonra hayatını kaybetti.

"80 LİRALIK KAÇAK AKIM RÖLESİ YOKTU"

Aile ihmal iddiasıyla şikayetçi oldu. Ailenin avukatı Ülkü Doğan, "80 lira maliyeti olan kaçak akım rölesinin bulunmaması ya da çalışmaması nedeniyle, ailenin tek çocuğu 16 yaşındaki Hüseyin hayatını kaybetti" dedi.

"Olayın gelişimi, öncesi ve sonrasına baktığımızda kanaat olarak olayın elektrik çarpması olduğu açık olduğu halde İzmir Adli Tıp Kurumu 'ölüm nedeni tam olarak belirlenemedi' diyerek dosyayı İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi" diyen Doğan, şunları kaydetti:

"İstanbul Adli Tıp Kurumu Türkiye'deki en yoğun kurumu. Aylardır sonuç bekliyoruz. Toplamda 8 ay oldu ve hala sorumlular hakkında açılmış bir dava yok. Göz göre göre bir ölüm var. Elektriğin bu kadar yoğun kullanıldığı bir ortamda kaçak akım rölesini takmıyorsanız, bu sonuçları ön görüyorsunuz demektir. Bu kadar ağır kusurun, taksirin olduğu yerde henüz sorumlular hakkında dava açılmaması ya da gözaltı yapılmamış olması ailenin hukuk sistemine olan güvenini zedeliyor."

ADLİ TIP BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'ndan bir açıklama geldi. Açıklamada, savcılığın 14 Aralık'ta inceleme talebinde bulunduğu İstanbul Adli Tıp Başkanlığı'nın 21 Aralık'ta ölüm nedeninin elektrik akımı olduğunu gösteren otopsi raporunu savcılığa gönderdiği belirtilerek "gecikme" iddialarını yalanladı.