18 yaşındaki Elif Nur Bayram AK Parti Kocaeli milletvekili adayı oldu (En genç milletvekili adayı Elif Nur Bayram kimdir?)

AK Parti, 27. Dönem milletvekili aday listesini YSK'ya sundu. 18 yaşındaki Elif Nur Bayram, Kocaeli'de 11. sıradan AK Parti milletvekili adayı gösterildi. Kocaeli Fen Lisesi'nde son sınıf öğrencisi olan Bayram, 24 Haziran Seçimi'ne katılacak en genç milletvekili adayı oldu.

Haberler - ntv.com.tr 22.05.2018 - 07:03

18 yaşındaki Elif Nur Bayram AK Parti Kocaeli milletvekili adayı oldu (En genç milletvekili adayı Elif Nur Bayram kimdir?)

'de yaşayan ve Mayıs ayı başında milletvekili aday adaylığını başvurusunu yapan Elif Nur Bayram, 24 Haziran Seçimi'nde milletvekili adayı gösterildi. 

Bayram, böylece en genç milletvekili adayı oldu. Seçilme yaşı, 16 Nisan 2017'de yapılan referandumla 18'e indirilmişti.

Haberturk'e konuşan Elif Nur Bayram heyecanlı olduğunu söylerken, milletvekilliği adayı olmasıyla ilgili "Çok mutluyum. Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımız Sayın Erdoğan biz gençlere bu fırsatı tanıdı. Çok büyük gurur duyuyorum. Biz gençler çok çalışacağız. İnşallah 24 Haziran günü de her zaman bu yolda dik bir şekilde yürüyeceğimizi göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

ELİF NUR BAYRAM'A AİLESİNDEN DESTEK

18 yaşındaki milletvekili adayının esnaflık yapan babası Adnan Bayram, kızının aldığı karardan gurur duyduğunu ve desteklediğini söylerken, Elif Nur'un üniversite sınavına da gireceğini, iki sevinci birden yaşamak istediklerini söyledi. 

ELİF NUR BAYRAM KİMDİR?

2000 yılında Kocaeli'de dünyaya gelen Elif Nur Bayram, Kocaeli Fen Lisesi'nde son sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam ediyor. Doktor ve milletvekili olmak isteyen Bayram, AK Parti'ye milletvekilliği adaylığı için başvuru yapan en genç aday adayı olmuştu.

KOCAELİ'DEN KAÇ MİLLETVEKİLİ SEÇİLİYOR?

TBMM'deki milletvekili sayısı, 16 Nisan 2017'de yapılan referandumla 550'den 600'e çıkarılmıştı.

Kocaeli'nin daha önce 11 olan milletvekili sayısı da 13'e çıkarılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...