180 kiloluk cenazeyi AKUT ekibi evden çıkardı

Bodrum'da, evinde ölü bulunan aşırı kilolu eczacı İbrahim Esat Hepsev'in cenazesi, AKUT'un operasyonuyla evden çıkartılarak morga kaldırıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 08.10.2015 - 19:37

180 kiloluk cenazeyi AKUT ekibi evden çıkardı

İlçeye bağlı Elmadağı Caddesi'nde iki katlı bir evde yalnız yaşayan 180 kilo ağırlındaki eczacı İbrahim Esat Hepsev'den (53) 4 gündür haber alamayan arkadaşları, eve gitti. Evin ilk katında Hepsev'i çıplak ve hareketsiz halde bulan arkadaşları, durumu 112 Acil Servis'e bildirdi.

Kısa sürede bölgeye gelen sağlık ekipleri, yaptıkları incelemede Hepsev'in hayatını kaybettiğini belirledi.

Hepsev'in cenazesi, polis ve cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından cenaze ekiplerince evden çıkartılmak istendi. Aşırı kilosu nedeniyle Hepsev'in cenazesini taşıyamayan ekip, AKUT'tan yardım istedi.

AKUT ekibi, ilk olarak birinci ve ikinci kat arasındaki demir merdiveni, korkuluklarını keserek genişletti. Ceset torbasına sığmadığı için brandaya sarılan cenaze, kilolu hastalar için yapılan sedyeye bağlanarak, ipli düzenek yardımıyla ikinci kata çekildi. Cenaze, buradan da bahçe kısmında bulunan ağaçla ev arasında kurulan ipli düzenek sayesinde yaklaşık 4 saat süren çalışmanın ardından bahçeye çıkartılabildi. Cenaze daha sonra çok sayıda kişi tarafından cenaze aracına taşındı.

Akut Bodrum Lideri Saadettin Uslu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ölü bulunan 180 kiloluk bir vatandaşı, evinden yaptıkları operasyonla çıkardıklarını söyledi.

Operasyona 10 gönüllünün katıldığını anlatan Uslu, "Evin içerisinde bir alt kattaydı ve merdivenler dardı. Çok kişiyle tutulup taşınamayacak şekildeydi. Aşağıda sedyeye aldık ve ip sistemlerine bağlayarak çıkarttık" diye konuştu.

Hepsev'in cenazesi ön otopsi için Bodrum Devlet Hastanesi morguna, ardından da kesin ölüm sebebinin belirlenebilmesi için Muğla Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Sayfa Yükleniyor...