18'inde R.Koç, 19'unda Pera Müzesi ücretsiz

18–24 Mayıs arasında kutlanan Müzeler Haftası dolayısıyla Pera Müzesi 16 Mayıs'ta saat 19.00-24.00 saatleri arasında, 19 Mayıs'ta tüm gün, Rahmi M. Koç Müzesi ise 18 Mayıs Pazartesi günü ücretsiz gezilebilecek.

Anadolu Ajansı 15.05.2009 - 16:50

PERA MÜZESİ, 19 MAYIS'TA ÜCRETSİZ

Pera Müzesi, Müzeler Haftası kapsamında, 16 Mayıs'ta saat 19.00-24.00 saatleri arasında, 19 Mayıs'ta ise tüm gün ücretsiz olacak.

Yapılan yazılı açıklamaya göre Pera Müzesi, ''Müzeler Gecesi'' sebebiyle yarın gündüz ziyaret saatleri dışında, 19.00–24.00 saatleri arasında ücretsiz gezilebilecek.

Müze, bu yıl 18–24 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği ''Müzeler Haftası'' nedeniyle de 19 Mayıs salı günü tüm gün ücretsiz ziyaret edilebilecek.

Sanatseverler, müzede 15 Mayıs tarihinde açılan, dünyaca ünlü seramik koleksiyonu ''Victoria ve Albert Müzesi'nden Dünya Seramiğinin Başyapıtları'' sergisini ve Osmanlı denizcilik tarihini anlatan ''Osmanlı Donanmasının Seyir Defteri: Gemiler, Efsaneler, Denizciler'' sergilerinin yanı sıra daimi koleksiyon sergilerinden ''Düşlerin Kenti İstanbul'', ''Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu'', ''Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu'' sergilerini gezme fırsatı bulacak.

RAHMİ M. KOÇ MÜZESİ, 18 MAYIS GÜNÜ ÜCRETSİZ GEZİLEBİLECEK

Rahmi M. Koç Müzesi, 18–24 Mayıs arasında kutlanan Müzeler Haftası dolayısıyla 18 Mayıs Pazartesi günü ücretsiz gezilebilecek.

Müzeden yapılan açıklamaya göre, bu özel günde kapılarını ziyaretçilerine ücretsiz açacak müzeyi gezecek ziyaretçiler, sanayi, iletişim ve ulaşım tarihindeki gelişmeleri yansıtan objeleri görme imkanına sahip olacak.

Ziyaretçiler müzede, ''Hayallere Sığmayan Minyatür Odalar'', Fenerbahçe Vapuru'nda ''Yalvaç Ural Teneke Oyuncaklar'' ve ''Dünyadan Evrene Bakış'' sergileri ile müzede yer alan diğer objeleri görebilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...