19 Mart'ta "Süper Ay" felaket mi getirecek?

Güneş’in Koç burcu girişinde olduğu 21 Mart’tan hemen iki gün önceki bu dolunay önümüzdeki 6 ay boyunca doğadaki yoğun değişimleri tetikleyecek.

Haberler 17.03.2011 - 17:51

19 Mart'ta "Süper Ay" felaket mi getirecek?

Her 19 yılda bir, Ay dünyaya her zamankinden daha yakın bir dolunay konumuna gelir. 19 Mart’ta Başak burcunda oluşacak olan Süper Ay Dolunayın etkisi ne yazık ki tüm dünyayı zorlayıcı etkileri olacak.

Güneş’in Koç burcu girişinde olduğu 21 Mart’tan hemen iki gün önceki bu dolunay önümüzdeki 6 ay boyunca doğadaki yoğun değişimleri tetikleyecek. Konisi Azerbaycan Bakü’den ABD‘nin Las Vegas şehrine kadar olan bir bölgeyi standart bir dolunay'dan sekiz kat daha güçlü bir şekilde etkileyecek.

Etkisi zaman zaman artsa da, azalsa da bu süper dolunayın kardeşleri olan 17 Nisan , 16 Mayıs dolunayları ve 15 Haziran’da yine bir dolunay gecesi gerçekleşecek olan Ay tutulması ile beraber, tüm pasifik okyanusunun, Uzakdoğu’nun ve Asya kıtasının hatta Amerika kıtasının bir bölümünün dahi toplumsal ve sosyal hareketlenmelerinin çok fazla artacağı bir dönemin içinde olduğumuzu bilmeliyiz.

Tabi ki, yaşam ve güç veren Güneş ile dünyasal sınavların gezegeni Satürn’ün Mart ayının sonlarındaki karşıtlığı, Uranüs’ün Koç burcundaki hızlı hareketi, Güneşin manyetik alanındaki çok ciddi ve sıkı değişimler ile birlikte önümüzdeki 6 ayın çok zor geçeceğini göstermesi açısından önemlidir.

Büyük gökbilimci toplum Maya’lar, zaten bunların 2012’ye yaklaştıkça fazlası ile gerçekleşeceğini söylemişlerdi. Sistemin merkezi Güneş, hayat verdiği kadar kendi içinde yaşadığı anomaliler yüzünden yaşamı ve hayatı yok edebilecek de önemli bir güçtür. Güneş’in şu an için algılayamadığımız veya bilim ile çözemediğimiz kadar eskilerden bugüne gelen bazı periyodları mevcuttur. Her nasılsa Mayalar bu periyodları biliyorlardı. Tıpkı Mısır’lıların gizemli büyük piramiti gibi.

İslamiyet’in kutsal kitabı Kuran-ı Kerim’de Ay’a atfedilmiş bir sure de mevcuttur. Kamer suresi Ay ve Ayın gizemleri ile Nuh tufanından bahsederken, şu anki değişimlerin varlığına dokunan bir şekilde, Kariya suresi “Yürekleri hoplatan büyük felaket! “ diye başlar. Zilzal ise, “Yeryüzü kendine has bir sarsıntıya uğratıldığı, içindekileri dışarıya çıkarıp attığı ve insan, "Ona ne oluyor?" İşte o gün, yer, kendi haberlerini anlatır” demektedir. Çağını aşan kitap; Kuran-ı Kerim’in pek çok sure ve ayetlerinde de benzerlerini görebilirsiniz.

Buna benzeyen etkiler ve yazılar Tevrat’ta da bulunmaktadır. Kısacası tanrısal vahiy ile indirilen tüm tek tanrılı dinlerin kitapları da bu olayların bu şekilde olacağını kabul ettirecek işaretlere sahiptir.

19 Mart Süper Ay ile ne olacak?

19 Mart’tan sonra Japonya’da işler hiç iyi gitmeyecek.

Daha önceki yazılarımda söylediğim gibi Asya ekonomisi çok zor günler yaşarken, Japonya depremine neden olan fay hareketlerinin ilerlemekte olduğu, başta Alaska olmak üzere, Alaska kıyıları Meksika’dan Şili’ye kadar uzanan tüm Latin Amerika kıyıları, önümüzdeki dönemlerde problemler yaşarken, bu fay sisteminin bağlı olduğu bölgelerde çok ciddi yanardağ faaliyetleri de görülebilir.

Tabiat ile iletişimini kaybeden insan, doğayı gözlemeyi bırakan yalnızca metrik sistemler ile, sıfırlar ile uğraşan bir bilim ile hayata anlam yükleyemeyiz. İnsanoğlu, geçmişte azdığı dönemlerde karşılığını doğal felaketler ile aldığını hatırlaması gereken, cidden azdığı bir dönemdedir. Sonuçları hep beraber göreceğiz.

http://www.astrologyanalyst.com

Sayfa Yükleniyor...