19 yıl önce öldürülen 12 yaşındaki Hande Çinkitaş'ın cinayeti çözüldü

İstanbul, İçerenköy'deki evinde 2001 yılında vahşice öldürülen 12 yaşındaki Hande Çinkitaş'ın katil zanlıları yakalandı. Olay yerinde bulunan saç tellerinin günümüz teknolojisiyle bir kez daha incelemesiyle zanlılar tespit edildi. Hande'nin babası Nezih Çinkitaş ve üvey annesi Şehriban Çinkitaş gözaltına alındı.

DHA 05.11.2020 - 17:37

19 yıl önce öldürülen 12 yaşındaki Hande Çinkitaş'ın cinayeti çözüldü

Kadıköy, İçerenköy'de 4 Ocak 2001 yılında meydana gelen olayda 6. sınıf öğrencisi Hande Çinkitaş, evinde öldürülmüş olarak bulunmuştu.

Polis olayla ilgili yaptığı incelemede küçük kızın başına bir çekiçle vurularak öldürüldüğünü ayrıca boğazının ve sağ bileğinin kopma noktasına gelinceye kadar kesildiğini tespit etti. Şüpheli ya da şüphelilerin Hande Çinkitaş'ı 13 yerinden bıçakladığı belirlendi.

Polisin bu güne kadar yaptığı çalışmada katil ya da katillere ulaşılamamıştı.

12 yaşında öldürülen Hande Çinkitaş 12 yaşında öldürülen Hande Çinkitaş

DNA İNCELEMESİNDEN SONUÇ ALINAMAMIŞTI

Olay yerinde yapılan incelemede Çinkitaş'ın avucunda saç telleri bulunmuştu. Ancak bu saçlarda yapılan incelemede yabancı bir kişiye ait herhangi bir DNA örneği bulunamamıştı.

Hande Çinkitaş'a ait olduğu tespit edilen bu saçların katil yada katiller tarafından cinayetin ardından makasla kesildiği ve cinayet mahalline dağıtıldığı belirlenmişti. Ayrıca kapıda zorlama izinin olmaması katilin tanıdık biri olabileceğini gösteriyordu.

YENİ DNA TESTİ CİNAYETİN ÇÖZÜLMESİNİ SAĞLADI

Polisin hiç kapatmadığı dosyada Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine bağlı ekiplerin çalışması sonucu saç tellerinin günümüz teknolojisiyle bir kez daha incelemesiyle şüpheliye ulaşıldığı öğrenildi. Cinayet Büro Amirliği tarafından yapılan soruşturmada şüphelilerin sorgusu Gayrettepe'de devam ediliyor.

BABA VE ÜVEY ANNE ŞÜPHELİ OLARAK GÖZALTINDA

Cinayet Büro Amirliği tarafından baba Nezih Çinkitaş ile üvey anne Şehriban Çinkitaş gözaltına alındı. Şüphelilerin 4 gün boyunca Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulandığı öğrenildi. Cinayeti itiraf ettikleri öğrenilen şüpheliler adliyeye sevk edilecekler.

ARŞİV: OLAY YERİ İNCELEME EKİPLERİ CİNAYETİ NASIL ÇÖZÜYOR?

Sayfa Yükleniyor...